Жељко Јоксимовиќ и Јелана пред неколку години купија пентхаус во елитниот дел од Белград, каде живеат со синот Косата и близначките Срна и Ана. Нивниот стан е ...
сите 15 | | | веќе видена

Неодобрен кредит било причина за жестока расправија, помеѓу клиент и банкарка од експозитура во Скопје. Инцидентот се случил завчера во 14,50 часот во ...
сите 5 | | | веќе видена

При превртување на ферибот што патувал од пристаништето Реал, кое се наоѓа 70 километри источно од филипинскиот главен гард Манила, до островот Полило, загинаа ...
сите 50 | | | веќе видена

Тригодишниот син на познатиот актер Срѓан Жика Тодоровиќ (52) Дејан, ненадејно почина завчера вечерта во Белград од се уште не утврдени причини. Според ...
сите 46 | | | веќе видена

Фотографот Рикардо Стакерт направил серија неверојатни фотографии, кои даваат редок увид во животот на бразилското племе. Рикардо со снимањето почнал во ...
| | веќе видена

Во пресрет на Новогодишните празници, еуфоријата се повеќе се чувствува на накитените плоштади со светкави елки и лампиони, украсените дуќани… Понудите на ...
сите 87 | | | веќе видена

Сириски курдски фракции планираат да учествуваат во руските мировни разговори за Сирија во градот Сочи на Црното Море. Ова го изјавија нивни претставници. ...
сите 5 | | | веќе видена

Продолжуваат протесите и на граѓаните кои се исклучени од системот со централно греење а и натаму плаќаат сметки. Нивната иницијатива вчера беше по втор пат ...
сите 52 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ во знак на поддршка на притворените патриоти за настаните од 27 април, денеска со почеток од 18:30 часот пред Спортската сала „Јане Сандански“ ...
сите 9 | | | веќе видена

Во вакви ситуации ретко кој ќе реагира, бидејќи така е подобро за сопствена сигурност. Многумина само зборуваат што ќе направат, но ога ќе дојдат до дадена ...
сите 4 | | | веќе видена

next