Охрид 24

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски од собраниската говорница истакна дека самоволието на СДСМ во парламентот продолжува, а денешната седница ...
сите 35 | | | веќе видена

Координаторот на пратеничката група на СДСМ, Томислав Тунтев од собраниската говорница порача дека шеесет и девет пратеници поднесоа предлог до Собранието за ...
сите 71 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев и лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не успеаја да најдат заедничко решение за референдумот од кој зависи ...
сите 374 | | | веќе видена

Лидерите на четирите најголеми партии во Македонија, денеска, во Клубот на пратениците, постигнаа договор за дел од прашањата што им беа на маса. Начинот на ...
сите 181 | | | веќе видена

Според истражувањето на Евростат, една третина од популацијата на Европската Унија (32,9 отсто) не можат да си дозволат годишен одмор во странство. Гледано на ...
сите 10 | | | веќе видена

Владејачката СДСМ и опозициската ВМРО-ДПМНЕ се наоѓаат на спротивставени страни околу референдумот. Од ВМРО-ДПМНЕ обидот да се измени Изборниот законик со ...
сите 197 | | | веќе видена

СДСМ се веќе свесни дека ја изгубија поддршката од народот и дека веќе им станува невозможно и тешко да го испорачаат тоа што го ветиле. Дебаклот за нив веќе е ...
сите 241 | | | веќе видена

Пред пратениците денеска во Собранието беа измените на Изборниот законик со кој изборот на членови на Државната изборна комисија ќе се врши со 61 глас, а не ...
сите 484 | | | веќе видена

Таткото на Никола Саздовски се обрати на протестниот марш и замоли за една минута молк за Никола и мирно да си заминат сите. „Револтот е огромен, а со ваша ...
сите 74 | | | веќе видена

Отец Ивица Тодоров присуствуваше на протестниот марш во чест на Никола Саздовски и пред Јавното обвинителство порача дека Македониците ги почитуваат сите, но ...
сите 66 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од протестниот марш во Кавадарци со зборовите: Храбри Македонци, сега кога ве гледам вака насобрани, со гордо кренати ...
сите 9 | | | веќе видена

Неколку стотина граѓани се собраа пред Собранието во знак на протест и да изразат жалење за смртта на членот на навивачката група Комити и фан на фудбалскиот ...
сите 90 | | | веќе видена

Додека не се донесе нов закон за основното образование, основците ќе учат по старите наставни програми, иако работната група што го подготвува законот ...
сите 6 | | | веќе видена

next