Охрид 24

Министерот за информатичко општеството и администрација, Дамјан Манчевски на ТВ Канал 5 го праша Игор Јанушев од ВМРО-ДПМНЕ зошто владата на ВМРО-ДПМНЕ не им ...
сите 6 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски од собраниската говорница по повод гласање на недоверба на владата на СДСМ рече дека во текот на денот ја ...
сите 15 | | | веќе видена

Во Собранието на Република Македонија денес започна седницата за гласање на доверба на владата, барање кое го поднесе опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Координаторот на ...
сите 63 | | | веќе видена

Што може да се очекува на билатералната средба меѓу Коѕијас и Димитров во Охрид? Дали е веќе договорено за иднината на името, јазикот и државјанството? Што ќе ...
сите 213 | | | веќе видена

Маријана Петир, хрватски европратеник од редовите на ЕПП, во вчерашното интервју во емисијата во Центар, на Васко Ефтов, вели дека во ситуација кога на еден ...
сите 8 | | | веќе видена

Барањето што го предаде опозициската ВМРО-ДПМНЕ до Собранието за организирање на седница со цел гласање за доверба на владата на Зоран Заев ќе биде на дневен ...
сите 207 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, по повод големиот христијански празник Воскресение Христово – Велигден, упати честитка до сите ...
сите 190 | | | веќе видена

Честитка по повод Воскресение Христово – Велигден упати претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски со искрени желби за здравје, благодет и среќни и успешни ...
сите 206 | | | веќе видена

next