Охрид 24

Советничката Живка Ангелоска од редовите на СДСМ е избрана за нов претседател на општинскиот Совет во Охрид. На денешната седница таа беше избрана за „прва ...
сите 45 | | | веќе видена

Идниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ, доколку Никола Груевски замине од првата позиција на партијата, треба да исполни три основни столба: да биде лик што ќе биде ...
сите 10 | | | веќе видена

Среда, 15 ноември 2017 година, почнува да важи обврската за задолжително поседување зимска опрема во возилата, која ќе трае сѐ до 15 март наредната година. ...
сите 71 | | | веќе видена

Охридскиот градоначалник Јован Стојаноски денеска ја отвори Конференцијата за размена на искуства и Саемот за вработување што денес се одржуваат во Охрид. ...
сите 6 | | | веќе видена

Со одлука на градоначалникот на Општина Охрид, Јован Стојаноски, од денес четири јавни претпријатија во градов, две основни училишта и детската градинка „Јасна ...
сите 31 | | | веќе видена

next