Охрид 24

Претседателот на најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето гостување во емисијата „Топ Тема“ на телевизија Телма истакна дека ...
сите 136 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ до Јавното Обвинителство за организиран криминал и корупција поднесе кривична пријава против премиерот Зоран Заев, против Никола Димитров, против ...
сите 101 | | | веќе видена

Пратеникот од СДСМ и коалицијата, Костадин Костадинов рече дека Договорот е патриотски чин и со него се обезбедува и зајакнува македонскиот идентитет, истиот ...
сите 108 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во новата видео-порака се обраќа до секој еден граѓанин на Република Македонија и најавува протестен марш во ...
сите 152 | | | веќе видена

За поранешниот министер за странски инвестиции Веле Самак итниот состанок на Европската Унија за новата криза со мигранти е обид за спас на германската ...
сите 93 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, донесе одлука да не го потпише Указот за прогласување на Законот за ратификација на Kонечната спогодба ...
сите 204 | | | веќе видена

Се подготвува ли терен преку исклучување на цензусот за излезност од 50 отсто на претстојниот референдум и измена на Законот за референдум да се изигра волјата ...
сите 47 | | | веќе видена

По потпишувањето на Договорот за името меѓу Македонија и Грција, пред Собранието се случи протест со повеќе регистрирани инциденти. Со солзавец и димни бомби ...
сите 370 | | | веќе видена

next