Охрид 24

На тема „Безбедноста на децата во сообраќајот“, денеска Одделението за превенција при СВР Охрид одржа предавање во основното училиште „Св.Наум Охридски“ во ...
сите 19 | | | веќе видена

Градоначалникот на Општина Охрид Јован Стојаноски оствари средба со Ајтекин Ајден, Програмски координатор за Република Македонија на Tурската агенција за ...
сите 14 | | | веќе видена

Во рамките на одбележувањето на патрониот празник на ЈОУДГ „Јасна Ристеска“, денеска свечено беше пуштен во употреба реновираниот објект „Развигорче“. На ...
сите 28 | | | веќе видена

next