Охрид 24

Доловувајќи го нескротливиот дух и изобилството енергија што ги поседува секој млад човек, на креативен и несекојдневен начин, со изглед што веднаш паѓа во очи ...
сите 104 | | | веќе видена

Во СВР Охрид, С.Д. од Охрид пријавил кривично дело „уцена“ според член 259, став 1 од Кривичниот законик. На полноќ телефонски му се јавил С.И. и побарал да му ...
сите 5 | | | веќе видена

Обвинителството бара Заев да биде осуден, но го смени делото во поблаго. Наместо за примање поткуп за што е предвидено најмалку 5 години затвор, обвинителката ...
сите 121 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по седницата на Централниот Комитет на партијата мајави дека ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата ќе организираат протестен собир ...
сите 121 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски одговараше на неколку новинарски прашања за тоа што било разговарано вечерва на Централниот Комитет. „Вчера на ...
сите 123 | | | веќе видена

Светиот Синод на БПЦ не дава благослов претставници на БПЦ-БП да учествуваат на прославата на 1000-годишнината од основањето на Охридската Архиепископија на 27 ...
сите 67 | | | веќе видена

Игор Јанушев, генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ на прес-конфернција изјави дека премиерот Заев и Владата во континуитет демонстирааат дисонтантни тонови во ...
сите 239 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски гостувајќи на словенечката телевизија Нова 24 ТВ во интервјуто се осврнува за регионалната соработка, ...
сите 17 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ во своето обраќање изјави дека лична работа на Заев е желбата да сака да му помогне и да се грижи за семејството ...
сите 312 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев ја потврди информацијата дека го именувал Џезаир Шаќири, познат како Командант Хоџа, за надворешен соработник за безбедност и борба против ...
сите 318 | | | веќе видена

Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата упатува апел до пешаците за нивно одговорно учество во сообраќајот и ги потсетува дека, ...
сите 87 | | | веќе видена

Наспроти декларативните настојувања на Владата за транспарентност која спаѓа во рубриката гол популизам, денес дознaвме дека Танушевци било „заробено”, па ...
сите 392 | | | веќе видена

Поранешниот пратеник Џезаир Шакири, познат како командант Хоџа од воениот конфликт во 2001 година, станал советник за безбедност во кабинетот на премиерот ...
сите 426 | | | веќе видена

next