Охрид 24

Маријана Петир, хрватски европратеник од редовите на ЕПП, во вчерашното интервју во емисијата во Центар, на Васко Ефтов, вели дека во ситуација кога на еден ...
сите 8 | | | веќе видена

Барањето што го предаде опозициската ВМРО-ДПМНЕ до Собранието за организирање на седница со цел гласање за доверба на владата на Зоран Заев ќе биде на дневен ...
сите 207 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, по повод големиот христијански празник Воскресение Христово – Велигден, упати честитка до сите ...
сите 190 | | | веќе видена

Честитка по повод Воскресение Христово – Велигден упати претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски со искрени желби за здравје, благодет и среќни и успешни ...
сите 206 | | | веќе видена

Во пресрет на големиот христијански празник Велигден, од Бигорскиот манастир со апел до верниците. Страсната седмица, последната недела пред Велигден – Пасха, ...
сите 11 | | | веќе видена

Лука Кржалоски, претседателот на Унијата на млади Сили на ВМРО-ДПМНЕ во посета на повеќедетни семејства пред најголемиот христијански празник Велигден. ...
сите 13 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски во емисијата „Алфаскоп“ на ТВ Алфа нагласи дека имаме постојано задолжувања, непродуктивни трошења, а немаме ...
сите 169 | | | веќе видена

Лидерот на словенечката Демократска партија и поранешен премиер на Словенија, Јанез Јанша на Твитер ја искоментира посетата на словенечкиот премиер Миро Церар ...
сите 9 | | | веќе видена

Претседателот на Здружението на новинари, Насер Селмани во врска со вчерашната престрелка во Мала Речица, реагираше на својот Фејсбук профил во однос на ДУИ ...
сите 156 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во гостувањето во „Само Вистина“ на Канал 5 телевизија, постави директно прашање до Бујар Османи. „Сакам ...
сите 91 | | | веќе видена

Вооружена пресметка на две групи вечерва во тетовска Мала Речица резултираше со една жртва и неколку повредени. Едно лице загинало во престрелката што денес по ...
сите 240 | | | веќе видена

Граѓаните од Охрид веќе трет месец се оставени сами на себе. Компјутерскиот томограф во охридската болница не функционира, а од Министерството за здравство се ...
сите 41 | | | веќе видена

next