Охрид 24

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов во своето обраќање рече дека денеска за прв пат на увид му бил доставен постигнатиот договор меѓу ...
сите 62 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Охрид Сашо Донев во своето видео-обраќање упат апел до градоначалник Јован Стојаноски и советниците уште еднаш да ја преиспитаат ...
сите 18 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на антивладиниот собир истакна дека предвремени парламентарни избори заедно со претседателските мора да има. ...
сите 50 | | | веќе видена

Премиерот на Република Унгарија и претседател на ФИДЕС, Виктор Орбан, преку видео-обраќање даде поддршка на големиот митинг пред македонската влада. „Драги ...
сите 35 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски на митингот во Скопје, уште еднаш го кажа својот став околу барањето на Грција да се промени Уставот на РМ и да се ...
сите 97 | | | веќе видена

Голем број граѓани на протестот против Владата на Зоран Заев организиран од страна на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ го изразија своето незадоволство од ...
сите 99 | | | веќе видена

Во недостиг на клучни документи, а со цел обезбедување на поширок консензус за прашањето за името, Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов го ...
сите 311 | | | веќе видена

На телевизискиот дуел меѓу премиерот Зоран Заев и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, лидерот на опозицијата потенцираше дека неговата партија е ...
сите 243 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на вечерашниот ТВ дуел со премиерот Зоран Заев истакна дека во овој момент имаме егзибионистички процес на ...
сите 79 | | | веќе видена

На денешната прес-конференција за медиуми Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ изјави дека денес го видовме тоа што сите го знаат и го гледаат ...
сите 91 | | | веќе видена

next