Охрид 24

Светиот Синод на БПЦ не дава благослов претставници на БПЦ-БП да учествуваат на прославата на 1000-годишнината од основањето на Охридската Архиепископија на 27 ...
сите 67 | | | веќе видена

Игор Јанушев, генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ на прес-конфернција изјави дека премиерот Заев и Владата во континуитет демонстирааат дисонтантни тонови во ...
сите 239 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски гостувајќи на словенечката телевизија Нова 24 ТВ во интервјуто се осврнува за регионалната соработка, ...
сите 17 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ во своето обраќање изјави дека лична работа на Заев е желбата да сака да му помогне и да се грижи за семејството ...
сите 312 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев ја потврди информацијата дека го именувал Џезаир Шаќири, познат како Командант Хоџа, за надворешен соработник за безбедност и борба против ...
сите 318 | | | веќе видена

Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата упатува апел до пешаците за нивно одговорно учество во сообраќајот и ги потсетува дека, ...
сите 87 | | | веќе видена

Наспроти декларативните настојувања на Владата за транспарентност која спаѓа во рубриката гол популизам, денес дознaвме дека Танушевци било „заробено”, па ...
сите 392 | | | веќе видена

Поранешниот пратеник Џезаир Шакири, познат како командант Хоџа од воениот конфликт во 2001 година, станал советник за безбедност во кабинетот на премиерот ...
сите 426 | | | веќе видена

Орце Ѓорѓиевски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ денеска изјави дека Власта започнала сама да се плетка во сопствената криминална мрежа. Од позициите кои ги ...
сите 97 | | | веќе видена

Драган Данев, координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ денеска изјави дека иницијативата на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за ...
сите 23 | | | веќе видена

Во своето видео-обраќање Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ најпрво го честита 1 Мај – Меѓународниот ден на трудот, посветен на борбата за ...
сите 31 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение денеска потенцира дека Зоран Заев е единствен премиер во Европа, против кого се води постапка за земање мито. Заев е фатен ...
сите 103 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски во своето видео-0браќање обвини дека камионите на Вице Заев, братот на Зоран Заев, возат за РЕК Битола. ...
сите 102 | | | веќе видена

next