Охрид 24

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски повторно го повика премиерот Зоран Заев на ТВ-дуел. Граѓаните се разочарани што од тешкиот живот и реалните ...
сите 145 | | | веќе видена

Пораките на францускиот претседател Емануел Макрон ги содржат сите панични стравови на власта која грчевито се обидува, макар и низ иглени уши, со сесрдна ...
сите 44 | | | веќе видена

Со почетокот на учебната година родителите се револтирани бидејќи нивните деца добиле оштетени учебници, и наместо министерството да им овозможи нови учебници ...
сите 7 | | | веќе видена

Половина од запишаните избирачи плус еден да излезат на гласање, и половина од излезените плус еден да гласаат „за“. Тоа се двата услова кои треба да бидат ...
сите 54 | | | веќе видена

Стефан Чернетиќ, белосветскиот измамник, кој шета по светот како принц од Црна Гора и Македонија и дели ордени, стигна и во Скопје и директно на средба со ...
сите 34 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, претседателот на Собранието Талат Џафери, министрите Никола Димитров, Радмила Шекеринска и Оливер Спасовски, градоначалникот на Скопје ...
сите 13 | | | веќе видена

Власта сака да ги спроведе промените на уставот по рецептот на „Тиранската платформа”, односно граѓаните прво да ги изгласаат промените на слепо, а власта ...
сите 51 | | | веќе видена

Илјадници граѓани излегоа денеска да го поддржат ВМРО-ДПМНЕ и лидерот Христијан Мицкоски во идејата за слободна и суверена Република Македонија. „Ми велат ...
сите 84 | | | веќе видена

Според официјална анкета на ОБСЕ излезноста на референдумот ќе биде катастрофално лоша. Според податоците од оваа кредибилна институција излезноста ќе изнесува ...
сите 3 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ го кажа ставот на партијата околу референдумот на 30 септември. За Мицкоски, нашата татковина е пред крстопат, а ...
сите 18 | | | веќе видена

Целосно фијаско се случи синоќа на владината прослава на 8 Септември – Денот на независноста. Помпезно најавуваниот концерт кој се одржуваше на платото пред ...
сите 2 | | | веќе видена

По повод 8 Септември – Денот на независноста, движењето „Бојкотирам“ организираа народна прослава „Среќен роденден Македонијо – Бојкотирам за да не е ...
сите 23 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, по повод големиот христијански празник Успение на Пресвета Богородица, упати честитка до поглаварот на ...
сите 82 | | | веќе видена

Независниот синдикат за образование и наука-НСОН реагира на тоа што доцни платата за јули за просветните работници. Претседателот на синдикатот Томислав ...
сите 27 | | | веќе видена

next