Охрид 24

Отец Ивица Тодоров присуствуваше на протестниот марш во чест на Никола Саздовски и пред Јавното обвинителство порача дека Македониците ги почитуваат сите, но ...
сите 66 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од протестниот марш во Кавадарци со зборовите: Храбри Македонци, сега кога ве гледам вака насобрани, со гордо кренати ...
сите 9 | | | веќе видена

Неколку стотина граѓани се собраа пред Собранието во знак на протест и да изразат жалење за смртта на членот на навивачката група Комити и фан на фудбалскиот ...
сите 90 | | | веќе видена

Додека не се донесе нов закон за основното образование, основците ќе учат по старите наставни програми, иако работната група што го подготвува законот ...
сите 6 | | | веќе видена

Претседателот на најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето гостување во емисијата „Топ Тема“ на телевизија Телма истакна дека ...
сите 136 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ до Јавното Обвинителство за организиран криминал и корупција поднесе кривична пријава против премиерот Зоран Заев, против Никола Димитров, против ...
сите 101 | | | веќе видена

Пратеникот од СДСМ и коалицијата, Костадин Костадинов рече дека Договорот е патриотски чин и со него се обезбедува и зајакнува македонскиот идентитет, истиот ...
сите 108 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во новата видео-порака се обраќа до секој еден граѓанин на Република Македонија и најавува протестен марш во ...
сите 152 | | | веќе видена

next