Охрид 24

Што мислите дали после Шарена револуција, започна Стево Пендаровски при гостувањето во 1ТВ, отпор против режимот, цел народ се уклучи на улица и маршираше 3 ...
сите 2 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ денеска на прес-конференција истакна дека Република Македонија влегува во нова политичка криза. Кризата е ...
сите 155 | | | веќе видена

Нина Фити, ќерка на академик Таки Фити, кој го поддржа Договорот со Грција ја испратиле како претставник на Македонија во Светска банка Владата. Вработувањето ...
сите 40 | | | веќе видена

Партијата Единствена Македонија и нејзиниот „лидер“ Јанко Бачев се творба на Заев, тврди потпретсдателот на таа партија Стефан Влахов Мицов, кој во отворено ...
сите 14 | | | веќе видена

Поранешниот припадник на УЧК Абедин Зимбери го вработиле во државната институција, во која се делат убедливо највисоки плати. На неговиот Фејсбук профил, тој ...
сите 2 | | | веќе видена

Лидерот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села, во интервју за „360 Степени“ е песимист дека во Собранието на РМ може да се постигне договор за уставни ...
сите 24 | | | веќе видена

Специјалниот советник на Зоран Заев, Бојан Маричиќ, се посрамоти на светската телевизиска мрежа „Ал Џазеира“. Маричиќ се обиде да ги убеди гледачите дека оние ...
сите 4 | | | веќе видена

„Македонската православна црква е возобновителка на Охридската архиепископија и затоа Македонската православна црква е Охридската архиепископија и Охридската ...
сите 24 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Алкесандар Николовски по седницата на Централниот комитет, изјави дека ВМРО-ДПМНЕ не води битка за власт и за избори, туку за ...
сите 378 | | | веќе видена

Реформаторот Петар Богојески синоќа од Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ бил разрешен од функцијата заменик-генерален секретар на партијата. Богојески е сменет ...
сите 148 | | | веќе видена

Александар Николоски, Потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ по одржаната седница на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ изјави дека клучните одлуки се веќе донесени и се ...
сите 278 | | | веќе видена

„Исходот од референдумот во Поранешната Југословенска Република Македонија (ПЈРМ) за името на земјата покажа дека поширокиот регион од кој Грција е дел, исто ...
сите 78 | | | веќе видена

Отприлика милион и 200 илјади граѓани со право на глас коишто одлучија, му кажаа на Зоран Заев и владата на СДСМ дека референдумот е неуспешен и оваа ...
сите 31 | | | веќе видена

Неколку пратеници од владејачкото мнозинство веќе најавиле непослушност по однос на партискиот став за гласање на уставните измени, а албанските коалициони ...
сите 470 | | | веќе видена

Колку пари потрошија СДСМ за кампањата за неуспешниот референдум за капитулантскиот договор кој што го случија, со ова прашање опозициската ВМРО-ДПМНЕ ја ...
сите 123 | | | веќе видена

Слабата излезност на граѓаните на референдумот ги изненади пратениците од мнозинството затечени од резултатите. На синоќешниот прес во Собранието пратениците ...
сите 2 | | | веќе видена

next