Иванов со честитка за Денот на Македонската револуционерна борба: Обврска на нашата генерација е да не дозволиме нашата слободна и независна држава да биде обезличена, да не ја губиме надежта и љубовта кон Република Македонија


Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, по повод одбележувањето на државниот празник 23 Oктомври – Денот на Mакедонската револуционерна борба, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, денеска го прими з аменик претседателот на Владата и м инистер за надворешни работи на Република ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот Ѓорге Иванов, денеска оствари средба со заменик претседателот на Владата и министер за надворешни работи на Република Словенија, Миро Церар, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Иако на референдумот народот ја изрази својата суверена волја и недвосмислено не го прифати Договорот од Преспа, Собранието на Република Македонија тоа не го ...
| | веќе видена | слични

Делегација на Владата на Република Македонија предводена од министерот задолжен за подобрување на инвестициска клима за домашните компании, Зоран Шапуриќ, по ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, по повод одбележувањето на државниот празник 23 Oктомври – Денот на Mакедонската револуционерна борба, ...
| | веќе видена | слични

Амбасада на Руска федерација во Македонија на својот профил на „Твитер“ го честита Денот на македонската револуционерна борба. „Честит # 23Октомври – Денот на ...
| | веќе видена | слични

Македонското друштво „Илинден" по повод празникот, Ден на македонската револуционерна борба упати честитка до граѓаните на Република Македонија и до сите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По 66 дена, од денеска се укинува полицискиот час во земјата воведен поради коронавирусот.Владата вчера на седница донесе и одлука рестораните и кафулињата ...
сите 247 | | | веќе видена

Владата до крајот на неделата, според најавите, треба да направи проценка дали е потребно прогласување нова вонредна состојба.Тековната вонредна состојба што ...
сите 381 | | | веќе видена

Отворањето на границите како еден од сигналите за попуштање на мерките и враќање во новото нормално секојдневие, за стручната јавност би бил добар чекор кој би ...
сите 362 | | | веќе видена

Владата на денешната седница донесе одлука со која oд утре целосно престанува да важи Одлуката за ограничување на движењето на граѓаните, соопшти министерот за ...
сите 246 | | | веќе видена

Нова искра во односите меѓу Бугарија и Русија предизвика рускиот патријарх Кирил со именувањето на светите браќа Кирил и Методиј како словенски учители при ...
сите 197 | | | веќе видена

Да не се промовираат мерки чие спроведување е во тек и со кои јавноста е веќе запознаена, како и мерки кои не се непосредно поврзани со санирање на последиците ...
сите 237 | | | веќе видена

Дваесет лица во земјава изминатото деноноќие не ја почитувале забраната за движење, при што приведени се 17 лица, а за останатите се земени податоци и ќе ...
сите 504 | | | веќе видена

Едно е што мисли власта, а друго е што говорат бројките. Ние немаме успешно справување со кризата кога сме рекордери во регионот по починати лица на милион ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Иванов со честитка за Денот на Македонската револуционерна борба: Обврска на нашата генерација е да не дозволиме нашата слободна и независна држава да биде обезличена, да не ја губиме надежта и љубовта кон Република Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: