Журнал

Во Русија Богојавление често се одбележува со капење на ниски јануарски температури. Тоа го направиле и овие убавици и со тоа се пофалиле на Инстаграм Минатиот ...
сите 106 | | | веќе видена

На светски познатиот Тајмс сквер во текот на денот се прикажуваат две видеа со културна промоција на Македонија, соопшти Македонскиот совет на уметности со ...
сите 5 | | | веќе видена

Академик Катица Ќулавкова е добитник на првата награда на меѓународниот конкурс „Антево слово“ 2018/2019 во Сицилија, Италија, за песна по слободен избор. ...
сите 9 | | | веќе видена

Десет дена Зоран Заев се крие и бега од распишување предвремени парламентарни избори заедно со редовните претседателски, велат од ВМРО-ДПМНЕ утрово преку ...
сите 12 | | | веќе видена

Воведување усно и писмено полагање на правосудниот испит пред стручна комисија, врз основа на мерливи и објективни критериуми за процена на знаењето на ...
сите 25 | | | веќе видена

Француската агенција за заштита на личните податоци ја осуди интернет компанијата Гугл на казна од 50 милиони евра поради пропусти во заштитата на личните ...
сите 14 | | | веќе видена

Раководните лица на италијанскиот калчо гигант Интер имаат сериозна дилема кога е во прашање иднината на хрватскиот интернационалец Шиме Врсаљко. Офанзивниот ...
сите 44 | | | веќе видена

Facebook можеби ќе треба да ја плати најголемата казна, наметната некогаш од Федералната трговска комисија на САД за прекршување на приватноста, кои влијаат на ...
сите 4 | | | веќе видена

Во 10.30 часот по локално време, денеска продолжува расправата на Комисијата за национална одбрана и надворешни работи во грчкиот Парламент за нацрт закон ...
сите 60 | | | веќе видена

Автобускиот превоз во Скопје и денеска е бесплатен поради загадувањето на воздухот. „Одлуката, која е дел од мерките за намалување на загадувањето на воздухот ...
сите 179 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи во интервју за грчката новинска агенција АНА-МПА вели дека Договорот од Преспа е заемно корисно ...
сите 27 | | | веќе видена

next