Журнал

Кабинетот на Претседателот на Република Северна Македонија, денеска упати известување до претседателот на Комисијата за прашања на изборите и именувањата на ...
сите 32 | | | веќе видена

Седум членки на ЕУ биле против датум за преговори на Македонија и Албанија, напиша пратеникот Антонио Милошоски на својот на Твитер профил. „На денешниот ЕУ ...
сите 45 | | | веќе видена

Се повеќе се шпекулира дека Ромелу Лукаку ќе си замине од редовите на Манчестер Јунајтед во овој преоден рок, а најсериозен кандидат за неговиот потпис е тимот ...
сите 111 | | | веќе видена

Шпанскиот гигант Атлетико Мадрид и понатаму притиска за трансферот на македонскиот мегаталент Елиф Елмас, пишува турскиот „Хабер Турк“. Тренерот Диего Симеоне ...
сите 28 | | | веќе видена

Македонија стигна подалеку отколку што можеше да се претпостави пред неколку години и сега е време да се наградат напорите на државата. Дискусиите за датумот ...
сите 4 | | | веќе видена

Македонскиот претставник во квалификациите во Лигата на шампионите е огромен фаворит против Номе Кљау во првото коло, но затоа потоа Шкендија ја очекуваат ...
сите 25 | | | веќе видена

Министерството за образование и наука е во преговори со Светска банка за подобрување на инфраструктурата на училиштата, како и за добивање надгледни средства ...
сите 27 | | | веќе видена

Мора да си ги засукаме ракавите, да продолжиме да работиме заедно и да видиме на кој начин можеме најдобро да го искористиме она што го имаме на располагање во ...
сите 20 | | | веќе видена

Hиту една земја членка на Европската Унија не е против отворањето преговори со Северна Македонија, изјави премиерот Зоран Заев на новинарско прашање кои земји ...
сите 88 | | | веќе видена

next