Журнал

Министерот за надворешни работи на Црна Гора, Срѓан Дармановиќ, изјави денеска во Подгорица дека неговата земја не ги повредиле дипломатските протокли во ...
сите 40 | | | веќе видена

Никола Груевски има специјален третман затоа што бил 10 години премиер на друга држава, вели Балаш Орбан, државен секретар на кабинетот на унгарскиот премиер ...
сите 213 | | | веќе видена

Шпанските гиганти, Барселона и Реал Мадрид оваа сезона не играат според очекувањата и губат многу бодови во Примера, па веќе започнаа да работат на засилување ...
сите 85 | | | веќе видена

Џузепе Марота се уште не е официјално промовиран во нов спортски директор на Интер, но екс-оперативецот на Јувентус веќе наголемо ги планира следните трансфери ...
сите 27 | | | веќе видена

Поранешниот претседател на Перу, Алан Гарсија, побара азил во дипломатското претставништво на Уругвај во Лима, само неколку часа откако судијата му го задржа ...
сите 24 | | | веќе видена

Јеменските шиитски бунтовници Хути објавија дека ги прекинуваат нападите со беспилотни летала и ракетирањето на Саудиска Арабија и Обединетите Арапски Емирати ...
сите 14 | | | веќе видена

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ и коалцијата „За подобра Македонија“ денеска во Собранието на РМ поднесоа Информација за енормното загадување на амбиентниот воздух ...
сите 158 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев присуствуваше на официјалниот работен појадок кој го организираше Канцеларот на Австрија, Себастијан ...
сите 112 | | | веќе видена

Барселона со ултиматум го услови Осман Дембеле, тврди шпанскиот спортски весник, Спорт. Според тврдењата на весникот близок до шпанскиот клуб, челниците на ...
сите 40 | | | веќе видена

За две недели (2.декември) во Даблин ќе бидат извлечени квалификациските групи за пласман на Европското првенство во 2020 година. Македонија противниците ќе ги ...
сите 49 | | | веќе видена

Македонската фудбалска репрезентација го пречекува Гибралтар во натпревар од последното, шесто коло во Лигата на нации. Иван Тричковски кој беше стрелец на гол ...
сите 44 | | | веќе видена

next