Журнал

Есента во Македонија и на северната хемисфера на Земјата ќе почне утре во 22 часот и две минути. Во истовреме на јужната Земјина полутопка ќе почне пролетта. ...
сите 354 | | | веќе видена

Изутринава во Куманово е уапсен Игор Југ, еден од групата која за време на „крвавиот четврток“ насилно влезе во Собранието, каде беа физички нападнати и ...
сите 134 | | | веќе видена

Како граѓани за чија безбедност, иднина и добросостојба загинатите припадници на вооружените сили ги положиле своите животи, должни сме да го одржиме ...
сите 19 | | | веќе видена

Собранието на Република Македонија денеска во рамки на 15-тата седница треба да ја продолжи расправата по Предлог- законот за употреба на јазиците. Пратениците ...
сите 182 | | | веќе видена

Извршната директорка на Хелсиншки комитет во Македонија, Уранија Пировска, ќе ја извршува функцијата заменик набљудувач во Управниот одбор на Европската ...
сите 24 | | | веќе видена

Њујорк, 20 септември- Никој повеќе нема да има довреба во САД, доколку Вашингтон донесе одлука за повлекување од договорот за иранската нуклеарна програма ...
сите 102 | | | веќе видена

Мексико Сити, 20 септември- Спасувачки екипи и граѓани ја продолжуваат потрагата по преживеани од разорниот земјотрес што го погоди Мексико, во кој загинаа ...
сите 255 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски во денешното гостување во емисијата „200“ на телевизијата АлсатМ истакна дека партијата, и нејзиното раководство ...
сите 70 | | | веќе видена

next