Журнал

Кога станува збор за Роберт Левандовски и дуелите против него, нема подобар соговорник од Николче Новески. Тој како играч на Мајнц неколку пати го победил ...
сите 10 | | | веќе видена

После првото освојување на Лигата на Шампионите во кариерата, германскиот стручњак Јирген Клоп во Ливерпул ќе доведе засилување вредно 70 милиони фунти, барем ...
сите 10 | | | веќе видена

Бразилската супер ѕвезда Нејмар доживеа голема повреда на пријателскиот натпревар синоќа против селекцијата на Катар, а повредата доаѓа во најнезгоден момент, ...
сите 106 | | | веќе видена

На последната седница Владата на Република Северна Македонија донесе одлука на 8 јуни (сабота) да се одработи 7 мај, ден што беше прогласен за неработен поради ...
сите 28 | | | веќе видена

Претседателот на собраниската Комисија за европски прашања упати писмо до колегите од ЕУ во кое апелира да и се даде поддршка на земјата за нејзиниот европски ...
сите 15 | | | веќе видена

Најави 6000 бомби а не стаса ни до 60, кичевецот со псевдонним Ел Чека повеќе не објавува прислушувани разговори. Профилите на Фејсбук од кои минатата недела ...
сите 63 | | | веќе видена

Германскиот парламент денеска го поддржа членството на Северна Македонија во НАТО, но пратениците влегоа во отворен конфликт поради оддолжувањето на расправата ...
сите 32 | | | веќе видена

Руски „сухој“ вчера најмалку трипати пресретнал американски авион „посејдон П-8А“ над Средоземното Море, соопшти американската Шеста флота. Според Шестата ...
сите 6 | | | веќе видена

Тужбата која Кристијано Роналдо ја доби минатата година за силување девојка во Лас Вегас е повлечена, ваква вест денеска пренесе американската агенција ...
сите 12 | | | веќе видена

next