Журнал

Заменик претседателот на Владата, задолжен за европски прашања Бујар Османи, во рамки на работната посета на Брисел, денеска имаше неформален брифинг со ...
сите 125 | | | веќе видена

Италијанска Џенова, каде настапува нашиот Горан Пандев е тимот кој „на секоја месечина“ менува тренери. Чудната работа на раководството на клубот кој доста ...
сите 6 | | | веќе видена

Градот Скопје реагира на прес конференција на советничката во Советот на Град Скопје од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Ирена Попова, на која беа изнесени разни ...
сите 58 | | | веќе видена

Собраниската Комисија за уставни прашања, со која претседава претседателот за Собранието Талат Џафери, денеска ќе ја почне расправата за четвртиот амандман на ...
сите 77 | | | веќе видена

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија обвинува дека владеењето на Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ било симбол за корупција, криминал и неспособност, а ...
сите 27 | | | веќе видена

Според пишувањата на италијанските медиуми, Милан е заинтересиран да го врати Александре Пато во јануари. Бразилецот помина пет и пол сезони во Милан помеѓу ...
сите 6 | | | веќе видена

Собранието на Република Македонија денеска треба да ја почне расправата по дополнетиот предлог ребаланс на Буџетот за 2018 година, што Владата го усвои на 5-ти ...
сите 91 | | | веќе видена

next