Журнал

Алесандро Ромањоли на втор натпревар по ред постигнува гол во судиското надополнување и му носи три бода на Милан. Росонерите триумфираа синоќа на гостувањето ...
сите 25 | | | веќе видена

МВР ги презема сите потребни мерки во врска со вчерашниот инцидент со навивачите во Тетово, изјави денеска министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. -За ...
сите 91 | | | веќе видена

Американскиот експерт за радикален ислам и тероризмот, Роберт Спенсер, изјави дека верува дека Саудиска Арабија влијаела на САД да „исчезне” документот за ...
сите 21 | | | веќе видена

Претседателот Ѓорге Иванов денеска ги прими акредитивните писма на новоименуваниот амбасадор на Хашемитското Кралство Јордан за Република Македонија, со ...
сите 37 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, го прими во својот кабинет Волфганг Соботка, претседател на Националниот совет на Република Австрија, кој престојува ...
сите 188 | | | веќе видена

Управата за безбедност и контрараузнавање и Агенцијата за разузнавање да останат како што се досега, првата во рамки на МВР, втората како посебен орган, УБК да ...
сите 46 | | | веќе видена

Откако германскиот весник „Шпигел“ објави дека најголемите европски великани планираат од 2021 година да формираат Суперлига и да се отцепат од европското ...
сите 65 | | | веќе видена

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај денеска повторно се спротивстави на идејата на претседателот Хашим Тачи за „корекција на границата со Србија“, оценувајќи ...
сите 71 | | | веќе видена

Пакистанските власти вчера уапсија стотици луѓе осомничени за напад врз полицијата и вандализам за време на протестите против ослободувањето на христијанката ...
сите 44 | | | веќе видена

next