Журнал

Поранешниот тренер на Челзи, Антонио Конте, побара компензација од клубот за предвремено раскинување на договорот, информира „Газета Дело Спорт“. Сумата која ...
сите 17 | | | веќе видена

Претседателот на најголемата грчка опозициска партија Нова демократија, Кирјакос Мицотакис, говорот пред неговата пратеничка група на денешниот состанок, го ...
сите 128 | | | веќе видена

Околу 35 отсто повисоки трошоци за плати и 50 проценти повеќе за другите давачки ќе предизвика прогресивното оданочување што го најави Владата, покажале ...
сите 120 | | | веќе видена

Со прогресивниот данок не се задава никаков удар на индустријата поради тоа што другите даноци во Република Македонија остануваат во најголем дел исти, вели ...
сите 120 | | | веќе видена

Во Собранието денеска е формирана Комисијата за помирување, на иницијатива на независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“. ...
сите 128 | | | веќе видена

Во пресрет на вечерашниот дуел од Лигата на шампионите против Барселона, калчолигашот Интер заработи 5,8 милиони евра од продадени влезници што е нов рекорд во ...
сите 61 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев изрази жалење за трагичниот случај во Гостивар, каде што 17-годишно девојче се удави во Вардар, бегајќи од бездомно куче, кое ја нападнало ...
сите 107 | | | веќе видена

Во Собранието се одржува координативната средба за формирање на комисијата за помирување и интеграција на иницијатива на независната пратеничка група. Кратко ...
сите 128 | | | веќе видена

Селекторот на македонската репрезентација до 19 години, Горан Станковски го објави списокотна фудбалери на кои ќе смета за квалификацискиот турнир во Чешка. ...
сите 15 | | | веќе видена

next