Журнал

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, ја прокоментира оставката што ја даде вчера неговиот грчки колега, Никос Коѕијас. Тој му посакува на Коѕијас ...
сите 177 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден во раните утрински часови во канцелеријата на „Брза пошта“ на булеварот „Јане Сандански“ во Скопје засега непознат сторител извршил ...
сите 35 | | | веќе видена

Стејт департментот му заблагодари на грчкиот министер за надворешни работи, Никос Коѕијас, по оставката, потенцирајќи го подобрувањето на грчко-американските ...
сите 115 | | | веќе видена

Министерката за Правда во Владата на Република Македонија во ексклузивно интервју за ховинаската агенција Журнал, зборувал за актуалностит во судскиот систем, ...
сите 77 | | | веќе видена

Договорот од Преспа за промена на името на државата е правно - политчки мртов. Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ нема да ги поддржи uставните измени и затоа се ...
сите 82 | | | веќе видена

Со посетата на членовите на Комитетот за интеграција во НАТО и на Работниот комитет за интерација на седиштето на Алијансата во Брисел денеска и утре почнуваат ...
сите 49 | | | веќе видена

Собранието на Република Македонија в петок ќе ја продолжи седницата на која пратениците расправаат за утврдување на потребата од предлогот на Владата за ...
сите 11 | | | веќе видена

Договорот од Преспа не само што е жив, туку е и централна политичка цел за нас, вели министерот без ресор и портпарол на грчката Влада, Димитрис Ѕанакопулос, ...
сите 145 | | | веќе видена

Најголемата грчка опозициска партија Нова демократија побара од грчката Влада да ги објави сите податоци што ги поседува за располагањето со тајните фондови. ...
сите 146 | | | веќе видена

Уште десетина пратеници, според наши информации, се останати на листата на дискутанти за предлогот за пристапување кон уставни измени. Речиси сите пратеници ...
сите 176 | | | веќе видена

next