Журнал

Шефот на Монако, Дмитриј Риболовљев, беше уапсен денеска, објави „Ле Монд“. Домот на рускиот милијардер бил претресен од полицијата, објави медиумот. ...
сите 28 | | | веќе видена

Анкетите покажуваат дека СДСМ изврши масовна дисторзија на целиот општествено – политички систем во државата, велат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ во своето ...
сите 16 | | | веќе видена

Милан Павков, херојот на Црвена звезда кој со два погодока го „сруши“ Ливерпул, изјави дека при постигнувањето на вториот гол не бил свесен што се случува. ...
сите 137 | | | веќе видена

Дали за нив медиумите и новинарите присутни во Собранието не се јавност?, се наведува во реакцијата на СДСМ на изјавата на Никола Мицевски од ВМРО ДПМНЕ. Во ...
сите 66 | | | веќе видена

АСНОМ не се брише од Преамбулата на Уставот на Република Македонија. Тој ќе се содржи двапати. Во Преамбулата ќе се додадат и зборовите Охридски рамковен ...
сите 201 | | | веќе видена

Претседателот на Кипар Никос Анастасијадес го повтори неговиот предлог за воведување децентрализирана сојузна влада, доколку се постигне договор за повторно ...
сите 16 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи по деветмесечниот ремонт ги презеде во целосно функционална состојба двете летала М-171 сопственост на македонската ...
сите 49 | | | веќе видена

Власта бега од дебата со опозицијата, сакаат да помине далеку од очите на јавноста, обвини координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски, ...
сите 66 | | | веќе видена

Милан Павков го живее својот сон откако синоќа со два гола го урна големиот Ливерпул, петкратниот европски првак и актуелен европски вицешампион, туркајќи ги ...
сите 137 | | | веќе видена

Поранешниот фудбалер на „Ѓаволите“, Оле Гунар Солскјер открива дека Сер Алекс Фергусон направил преседан со Кристијано Роналдо и ЦР7 бил единствениот кој добил ...
сите 79 | | | веќе видена

Поранешната главна обвинителка на Хашкиот трибунал Карла дел Понте изјави во Тирана дека претседателот на косовската влада Рамуш Харадинај не заслужува да ја ...
сите 5 | | | веќе видена

next