Журнал

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, го прими во својот кабинет Волфганг Соботка, претседател на Националниот совет на Република Австрија, кој престојува ...
сите 188 | | | веќе видена

Управата за безбедност и контрараузнавање и Агенцијата за разузнавање да останат како што се досега, првата во рамки на МВР, втората како посебен орган, УБК да ...
сите 46 | | | веќе видена

Откако германскиот весник „Шпигел“ објави дека најголемите европски великани планираат од 2021 година да формираат Суперлига и да се отцепат од европското ...
сите 65 | | | веќе видена

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај денеска повторно се спротивстави на идејата на претседателот Хашим Тачи за „корекција на границата со Србија“, оценувајќи ...
сите 71 | | | веќе видена

Пакистанските власти вчера уапсија стотици луѓе осомничени за напад врз полицијата и вандализам за време на протестите против ослободувањето на христијанката ...
сите 44 | | | веќе видена

За денеска со почеток од 12 часот во Скопје е закажан протестен марш за животните. Преку маршот граѓаните ќе испратат порака за хуманост и против насилство врз ...
сите 117 | | | веќе видена

Договорот од Преспа е клучен во враќањето на земјата на патот на европската интеграција, која за возврат ќе помогне да се спроведат реформите, а без тоа, вели ...
сите 4 | | | веќе видена

Припадниците на дебарската полициска станица од општа надлежност откриле двајца илегални мигранти во возило со скопски регистарски таблички. – Станува збор за ...
сите 46 | | | веќе видена

next