Журнал

Пратеникот Крсте Мукоски од ВМРО-ДПМНЕ е позитивно изненаден од најавата на поддржувачите на „Македонија блокира“ да го посетат во неговиот дом во Вевчани по ...
сите 101 | | | веќе видена

Грчкиот европратеник од СИРИЗА и долгогодишен новинар, Стелиос Кулоглу, вели дека нема сомнеж дека Преспанскиот договор ќе помине во Грција и смета дека тој ...
сите 98 | | | веќе видена

Партизираната Комисија под контрола на антизападната ВМРО-ДПМНЕ ја злоупотреби позицијата и се стави во одбрана на криминалот на Груевски, исто како и ...
сите 130 | | | веќе видена

Ние сме левичарска Влада, доминантно социјал-демократска, мене ми е логично и фер оние што имаат повисоки приходи, што имаат повеќе да платат повеќе, а тие што ...
сите 103 | | | веќе видена

Градоначалникот на општина Гостивар, Арбен Таравари по повод трагичниот настан во кој една средношколка го загуби животот при давање во Вардар, се огласи на ...
сите 47 | | | веќе видена

Европскиот комесар за проширување Јоханес Хан, во интервју за Ди Велт, вели дека 2025 година е реалистичен датум за прием на нови членки од Балканот, но само ...
сите 24 | | | веќе видена

Еминентниот „Франс Фудбал“ вчера лансираше вистинска „бомба“ и тврди дека се е подготвено за доаѓањето на Арсен Венгер на клупата на Милан. Повикувајќи се на ...
сите 18 | | | веќе видена

Портпаролот на СДСМ и пратеник во Собранието на Република Македонија, Костадин Костадинов ја вработил мајка му Фанија Костадинова во Централниот регистар на ...
сите 33 | | | веќе видена

Откако јавноста ја дозна целата вистина за спрегата на антизападниот пион Христијан Мицкоски со неговиот ментор Никола Груевски и шемите за хидроцентрали, ...
сите 79 | | | веќе видена

Високи воени претставници на 29 – те земји членки на Воениот комитет на НАТО, предводени од заменик претседавачот генерал-потполковник Стивен Шепро, денеска и ...
сите 31 | | | веќе видена

next