Журнал

Познатата актерка Фелисити Хофман која толкуваше една од главните улоги во популарната серија „Очајни домаќинки“ ноќеска беше уапсена за мито поради сомневање ...
сите 32 | | | веќе видена

Босанскиот фудбалер, Огњен Врањеш беше во центарот на скандалите поради експлицитните фотографии со Јелена Карлеуша. Имено, во јавноста се појавија експлицитни ...
сите 48 | | | веќе видена

Една од ретките пејачки на српската естрада која може да се пофали со кариера долга половина век без скандали и лоши случувања секако е Снежана Ѓуришиќ. -Секој ...
сите 2 | | | веќе видена

Фолк пејачката Лепа Брена ја совладаа емоции за време на снимањето на „Ѕвездите на гранд специјал“, по повод смртта на радио водителката Дивна Карлеуша. Имено ...
сите 22 | | | веќе видена

Скопје, 13 март- „Mинималната бруто плата од април оваа година се усогласува согласно Законот за минимална плата и се зголемува за 3,3%. По рекордниот раст на ...
сите 48 | | | веќе видена

Со изведување материјални докази во Кривичниот суд во Скопје продолжува судењето за случајот „Траекторија" на Специјалното јавно обвинителство за постапката за ...
сите 88 | | | веќе видена

„Proud“, евровизиската песна со која Тамара Тодевска ќе ја претстави Македонија на претстојната Евровизија во месец мај, наиде на доста позитивни реакции од ...
сите 31 | | | веќе видена

Карневалот во Рио заврши. На затворањето на најголемиот фестивал на светот, присуствуваа повеќе од 70.000 лица, кои проследија самба парада на улицата ...
сите 5 | | | веќе видена

Српската пејачка Дара Бубамара предзвика хаос на социјалните мрежи, откако на Инстаграм објави како гола си игра со сексуални помагала. Снимката многу брзо ја ...
сите 16 | | | веќе видена

Шпанската убавица Георгина Родригез го подигнува притисокот на машкиот дел од обожавателите со секоја објава на Инстаграм. Девојката на Кристијано Роналдо ...
сите 4 | | | веќе видена

Јелена Карлеуша одлучи домот на својата мајка Дивна никогаш да не го продаде и сака засекогаш да го сочува споменот на познатата водителка на Радио Белград. ...
сите 54 | | | веќе видена

Принцевите Вилијам и Хари заедно со нивните сопруги се појавија на еден јавен настан, а сите погледи беа свртени кон Меган Маркл и Кејт Мидлтон. Иако со месеци ...
сите 27 | | | веќе видена

Алекс Родригез на 9ти март ја побара за сопруга Џенифер Лопез со која е во врска од февруари 2017 година. Со денови се зборува за свршувачкиот прстен на ...
сите 35 | | | веќе видена

Авионот на една саудиска компанија бил приморан да се врати на аеродромот кратко по полетувањето од Куала Лумпур, бидејќи една од патничките се сетила дека си ...
сите 11 | | | веќе видена

Владата предводена од СДСМ останува посветена на унапредување на земјоделството и вистинска грижа кон земјоделците. Потпишан е договорот за реализација на ...
сите 10 | | | веќе видена

next