Журнал

Членот 8а.1 став 4 од изборниот законик во кој се вели дека не може да има отпуштања или вработувања доколку се распишани избори не може да се примени во ...
сите 405 | | | веќе видена

Од СДСМ порачуваат дека завршило времето на масовна партизација и злоупотреба на државните институции што било главна одлика на влаадеењето на ВМРО-ДПМНЕ и ...
сите 83 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ реагира на соопштението на министерството за внатрешни работи. „Уште колку млади животи треба да бидат загрозени за Оливер Спасовски да понесе ...
сите 82 | | | веќе видена

Сеад Солаковски од ВМРО-ДПМНЕ денеска во Струга одржа прес-конференција на која што кажа дека повеќе од три месеци Владата на Македонија останала нем сведок на ...
сите 98 | | | веќе видена

Министерството за информатичко општество и адиминистрација (МИОА) при поединечна проверка на сите 1302 институции што постојат во Македонија утврдиле дека има ...
сите 76 | | | веќе видена

Министерот за здравство Арбен Таравари преку неговиот Фејсбук профил се огласи во врска со прес-конференцијата на ВМРО-ДПМНЕ на која што се повикуваше на ...
сите 77 | | | веќе видена

Кочани, 11 август- Паркинг-просторот во Кочани станува претесен да ги прими големиот број моторни возила, особено во текот на летните месеци кога и бројот на ...
сите 27 | | | веќе видена

Скопје, 11 август- Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски побара од претседателот на Собранието, Талат Џафери да ја прекине шестата седница за ...
сите 537 | | | веќе видена

Приштина, 11 август- Портпаролката на Европската комисија, Маја Коцијанчич ги повика косовските партии што е можно побрзо да го конституираат Парламентот, ...
сите 91 | | | веќе видена

next