Журнал

Тетово, 19 септември - Дваесет и пет годишната скопјанка Е.П. се здобила со тешки повреди во сообраќајна несреќа која се случила вчера околу 17.30 часот на ...
сите 189 | | | веќе видена

Во Атина избија помали судири меѓу грчката полиција и група млади учесници во протестен марш, организиран во знак на сеќавање на музичар и активист, убиен пред ...
сите 23 | | | веќе видена

Амбасадата на САД во Сараево реагираше на изјавата на претседателот на Република Српска Милорад Додик дека РС сака да биде во заедница со Србија и потенцираше ...
сите 29 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска во Охрид ќе присуствува на отворањето на Втората меѓународна конференција на тема „Справување со ...
сите 25 | | | веќе видена

Министерот Никола Димитров пред почетокот на отворањето на Генералната дебата на 72-то Генерално собрание на ОН оствари оствари билатерална средба со ...
сите 49 | | | веќе видена

next