Журнал

Фејсбук ќе инвестира 300 милиони долари во следните три години во локални новински агенции во светот, откако компанијата долго беше критикувана за улогата на ...
сите 14 | | | веќе видена

Дали во иднина професорите ќе го скенираат мозокот на вашето дете за да видат дали ја следи наставата? Ова американско технолошко чудо веќе е тестирано на ...
сите 6 | | | веќе видена

Германскиот гигант Volkswagen го откри Golf GTI TCR, легална верзија на автомобилот инспириран од тркичкиот модел TCR International Series По претставувањето ...
сите 2 | | | веќе видена

Инофрмациите поврзани со моментално најактуелната и најскапа љубовна афера која го тресе западниот и светски шоубизнис свет не престануваат да излегуваат на ...
сите 24 | | | веќе видена

Јелена Карлеуша и се доверила на своја колешка дека веќе не знае на што е со својот сопруг Душко Тошиќ, откако во јавноста исплива нејзината преписка со Огњен ...
сите 193 | | | веќе видена

Скопје, 17 јануари– Едно лице се здобило со лесни телесни повреди во една од вкупно четири сообраќајки во текот на вчерашниот ден, а во три била причинета ...
сите 76 | | | веќе видена

Противпожарната единица на Град Скопје ноќесна интервенираше на гаснење на пожар во куќа на булеварот ,,Македонска бригада 3″ во Скопје. Пожарот зафатил куќа, ...
сите 45 | | | веќе видена

Борбата на ова генерација е со црнилата кои надвиснаа над Македонија, црнила олицетворени во криминалната и одродена власт на аболицираниот Заев. Истиот оној ...
сите 190 | | | веќе видена

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај му одговори на рускиот претседател Владимир Путин, кој за српските медиуми изјави дека САД се дестабилизирачки фактор на ...
сите 136 | | | веќе видена

Пратениците денеска во рамки на 80. седница, што ќе почне во 16 часот ќе расправаат по Предлог-законот за спречување на корупцијата и судир на интереси во ...
сите 201 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи синоќа испрати Вербална нота до грчкото Министерство за надворешни работи, информирајќи дека ги исполнила сите легислативни ...
сите 90 | | | веќе видена

Хрватскиот напаѓач Марио Манџукиќ се огласи откако италијанските медиуми пренесоа информација дека би можел да биде надвор од терените од крајот на сезоната. ...
сите 13 | | | веќе видена

next