Журнал

Македонската репрезентација и дефинитивно ќе биде без Ферхан Хасани на квалификацискиот натпревар против Словенија во Љубљана. Хасани се повреди на вчерашниот ...
сите 47 | | | веќе видена

Бестрашниот авантурист се отвори за неговите најголеми епски мисии, кои го однесоа од високите планини како Еверест до пустината Оман. Тој вели дека неговата ...
сите 14 | | | веќе видена

Романската поетеса Ана Бландијана е лауреат на годинашниот „Златен венец" на Струшките вечери на поезијата. Одлуката денеска, на Светскиот ден поезијата, ја ...
сите 33 | | | веќе видена

Компанијата Самсунг Електроникс (Samsung Electronics Co., Ltd.) денес најави дека нивната серија “КуЛЕД“ (QLED) телевизори од 2019 година ќе понуди нов вид на ...
сите 11 | | | веќе видена

Покрај новите Galaxy S10 Galaxy и средната класа на Galaxy A30 и A50 , Samsung неодамна го претстави иновативниот Galaxy Fold. Овај телефон на преклопување е ...
сите 41 | | | веќе видена

Италијанскиот политичар Масимилијано Федрига, член на партијата Северна лига кој силно се противеше на задолжителната вакцинација против 12. болести, доби ...
сите 52 | | | веќе видена

Германскиот производител на луксузни автомобили се подготвува за New York Auto Show – а еден од новитетите кои ќе ги прикаже таму е токму освежениот GLC Coupe, ...
сите 23 | | | веќе видена

Од движењето „Македонија-Блокира“ денеска ќе поднесат кривична пријава против Државната изборна комисија, откако нивниот кандидат за претседател, Филип ...
сите 9 | | | веќе видена

Зоран Караџовски, претседателот на Судскиот совет денес беше повикан и денес се појави на распит во Основното јавно обвинителство за гонење на организиран ...
сите 49 | | | веќе видена

next