Журнал

Најдобри сме, и тоа ќе го докажеме. Капитенот на националниот тим, Горан Пандев, со ваков став излезе и на денешната прес – конференција, во пресрет на ...
сите 65 | | | веќе видена

Британската премиерка Тереза Меј денеска ќе ја предупреди Владата дека Обединетото кралство ќе треба да се подготвува за Брегзит и без договор доколку до 1 ...
сите 255 | | | веќе видена

Поранешниот македонски премиер Никола Груевски кој избега во Унгарија, според унгарските закони, може да побара азил врз основа на два услова – ако има статус ...
сите 73 | | | веќе видена

Утре започнува да важи обврската за задолжително поседување зимска опрема во возилата, која ќе трае сѐ до 15 март 2019 година. Републичкиот совет за безбедност ...
сите 80 | | | веќе видена

Реал Мадрид во наредните денови треба да потпише договор со Ексекиел Паласиос, кој ќе пристигне на „Сантијаго бернбабеу“ во јануари. Младиот фудбалер на Ривер ...
сите 5 | | | веќе видена

Македонската фудбалска репрезентција синоќа се комплетираше со доаѓањето на капитенот на тимот, Горан Пандев во малото швајцарско место Фусисберг, во близина ...
сите 65 | | | веќе видена

На локалниот пат село Слупчане – Куманово, во вечерните часови на 13. ноември, автомобил „Бе-ем-ве“ со кумановски регистерски таблици, управуван од 21-годишник ...
сите 175 | | | веќе видена

Првата дама на САД, Меланија Трамп, побарала од Белата куќа да ја прекине соработката со заменичката на советникот за национална безбедност, Мира Рикардел, ...
сите 80 | | | веќе видена

Пропуштањето на должниот надзор на полицијата кон движењата на поранешниот пример во центарот на Скопје, кој сега е во бегство неминовно го наметнува прашањето ...
сите 7 | | | веќе видена

next