Журнал

Марија Бошковска – Јанковски е назначена за вршител на должност директор на Централниот регистар на Македонија. Таа доаѓа на оваа позиција на местото на Андреа ...
сите 43 | | | веќе видена

Лима, 9 август– Шефови на дипломатии на 17 јужноамерикански држави остро ја критикуваа Владата на Венецуела поради уривање на демократијата. Тие нагласуваат ...
сите 9 | | | веќе видена

Вашингтон, 9 август- Американскиот сенатор републиканец Џон Меккејн смета дека претседателот Доналд Трамп не треба да упатува закани кон Пјонгјанг. што не може ...
сите 215 | | | веќе видена

Претседателот на Народното собрание на Република Бугарија Димитар Главчев, придружуван од бугарскиот амбасадор во Република Македонија Иван Петков, го посети ...
сите 15 | | | веќе видена

Токио, 9 август - Јапонија одржа заеднички воени вежби со американски бомбардери во својот воздушен простор во близина на Корејскиот Полуостров. Вежбите се ...
сите 100 | | | веќе видена

Со високи температури од портокалова фаза е зафатена Македонија. Продолжуваат да важат препораките на Министерството за здравство - од работни обврски да бидат ...
сите 14 | | | веќе видена

Со новата стратегија на Владата и на Министерството за труд и социјална политика, Република Македонија не е веќе транзитна земја туку станува земја за траен ...
сите 73 | | | веќе видена

next