Журнал

Фросина Факова-Серафиновиќ Десет години додека беше на власт секојдневно се појавуваше со изјави во медиумите, одговараше на нарачани прашања и се фалеше со ...
сите 94 | | | веќе видена

Поранешниот собраниски спикер и претседавач со конститутивната седница, Трајко Вељаноски на вебер комуницирал и со пратеникот Димитар Стевананџија. Во пораките ...
сите 180 | | | веќе видена

Фудбалерите на Манчестер јунајтед, наводно го искажале своето незадоволство, бидејќи тренерот Жозе Мурињо имал голема доверба во Немања Матиќ, и покрај тоа што ...
сите 11 | | | веќе видена

Се уште е неизвесно дали поранешниот премиер Никола Груевски денеска сам ќе отиде во истражниот затвор “Скопје”, или пак од утре по него по налог на судот ќе ...
сите 19 | | | веќе видена

Претседателот Ѓорге Иванов во синоќешното обраќање на Парискиот мировен форум зборуваше за Школата за млади лидери што се организира девет години по негова ...
сите 17 | | | веќе видена

Затворот „Скопје“ од Шутка, кај што треба Никола Груевски да ја одлежи двегодишната затворска казна, го известил утринава Основниот суд Скопје 1 дека осуденото ...
сите 94 | | | веќе видена

Над 400 илјади граѓани во Македонија нарачале или купиле производи преку интернет, а најмногу се купува облека и спортска опрема. Спроведената анкета на ...
сите 37 | | | веќе видена

Манчестер Сити во градското дерби го победи Јунајтед со резултат 3:1, па така го зацврстија првото место во Премиер Лигата. Граѓаните до победа беа предводени ...
сите 92 | | | веќе видена

Бројот на жртвите од пожарите во Калифорнија се зголеми на 31 лице, откако властите соопштија дека уште шест лица го загубија животот во катастрофалниот пожар ...
сите 146 | | | веќе видена

Комисијата за уставни прашања работејќи викендот што измина со усвојување на четвртиот нацрт амандман ја заврши расправата по нацрт амандмани на Уставот и се ...
сите 85 | | | веќе видена

next