Журнал

Париз, 18 септември- Француската Влада издаде црвено предупредување на нејзините карапски територии Гваделуп и Мартник, бидејќи тропската бура Марија се ...
сите 252 | | | веќе видена

Њујорк, 18 септември- Русија нејверојатно нема да ја потпише декларацијата за поддршка на иницијативата на американскиот претседател Донлад Трамп за реформи на ...
сите 16 | | | веќе видена

Обвинителката Ленче Ристоска денеска во Врховниот суд го образложи барањето на СЈО за замрзнување на имотот на ВМРО-ДПМНЕ во рамки на истрагата „Талир“. ...
сите 78 | | | веќе видена

Анкетата на населението во Македонија на Центарот за анкетни истражувања на Меѓународниот републикански институт (ИРИ) открива драматичен пораст на оптимизмот ...
сите 55 | | | веќе видена

Скопје, 18 септември- Синоќа околу 20 часот и 20 минути во трговскиот центар „Сарај“ пред менувачница три непознати лица извршиле разбојништво врз ...
сите 49 | | | веќе видена

Во дел од институциите кои се наоѓаат под Министерството за култура биле утврдени сериозни индиции за злоупотреби од претходните директори, изјави министерот, ...
сите 58 | | | веќе видена

Откако беше објавено дека пејачката имаше трансплантација на бубрег и поради тоа немаше концерти и снимања цело лето, таа се врати на работа за да го сними ...
сите 8 | | | веќе видена

Скопје, 15 септември- Рецитал посветен на култниот јапонски композитор Руичи Сакамото ќе одржи македонската пијанистка Дуња Иванова на 22 септември во Киното ...
сите 35 | | | веќе видена

next