Журнал

Гонзало Игуаин беше исклучен во вчерашниот натпревар помеѓу Милан и Јувентус (0:2). Ќе биде тоа ноќ за заборав за аргентинскиот фудбалер. Промаши пенал за ...
сите 63 | | | веќе видена

Ерол Ризаов Македонија е во исчекување дали Никола Груевски ќе се појави пред затворските порти и ќе стане најпознатиот затвореник. Синонимот на злото сместен ...
| | веќе видена

Кривичниот суд го замрзна имотот на осомничените во случајот „Империја“ меѓу кои се и бизнисменот Орце Камчев и ексдиректорот на УБК, Сашо Мијалков. „Судија на ...
сите 94 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Мајк Помпео во телефонски разговор со саудискиот престолонаследник Мохамед бин Салман изјави дека Ријад треба да побара ...
сите 156 | | | веќе видена

Мју Ут Тринх (50), беше уапсена во неделата под сомнение за ставање игли за шиење во јагоди кои се продавале во супермаркети и со тоа извршила тежок кривичен ...
сите 21 | | | веќе видена

Европската фудбалска федерација размислува да го смени распоредот во евро-куповите, објави „АС“. Средбите од Лигата на шампионите кои сега се играат во вторник ...
сите 35 | | | веќе видена

next