Журнал

Скопје, 18 септември- Во текот на изминатите три дена на подрачјето на СВР Скопје случени се 38 сообраќајни незгоди, од кои во четири тешко се повредени четири ...
сите 64 | | | веќе видена

Известувачот на Европскиот парламент за Србија, Дејвид Мекалистер изјави дека преговорите за членство на Србија во ЕУ бараат постојано движење кон подобри ...
сите 86 | | | веќе видена

Косовската Влада упати критики во врска со документарниот филм „Косово – моментот во цивилизација“, кој е прикажан во Српскиот културен центар во Париз, ...
сите 86 | | | веќе видена

Косовскиот вицепремиер и шеф на дипломатијата, Беџет Пацоли изјави дека има Албанци кои извршиле воени злосторства во Косово и оти за тоа ќе бидат осудени. – ...
сите 61 | | | веќе видена

Сент Луис, 18 септември- Повеќе од 80 лица беа уапсени синоќа во Сент Луис, во државата Мисури, на третиот ден од протестите што се одржуваат поради ...
сите 14 | | | веќе видена

Сеул, 18 септември- Американската војска испрати денеска неколку бомбардери Б-1Б и борбени авиони Ф-35 да учествуваат во воените вежби заедно со Јужна Кореја ...
сите 290 | | | веќе видена

Каракас, 18 септември– Претседателот на Венецуела смета дека меѓу него и Јосиф Сталин има сличности. Во телевизиско обраќање Николас Мадуро рече дека кога се ...
сите 21 | | | веќе видена

Собранието на Република Македонија денеска ја почна 12. седница, но на самиот почеток е дадена пауза од половина час по барање на пратеникот Антонио Милошоски ...
сите 274 | | | веќе видена

next