Журнал

Уагадугу, 14 август- Силите за безбедност на Буркина Фасо ја презедоа контролата врз квартот во кој беше извршен напад врз турски ресторан, при што двајцата ...
сите 30 | | | веќе видена

Сите ние добро знаеме дека десертите предизвикуваат кариес, а црвеното вино остава дамки на забите доколку често го консумираме. Но, постојат и други намирници ...
сите 5 | | | веќе видена

Струга, 14 август- Возач на скутер е повреден откако во него удрило возило во саботата во 16.25 часот на улицата Партизанска во Струга. Возилото „форд мондео“ ...
сите 136 | | | веќе видена

Неколку илјади лица во регион североисточно од грчката престолнина Атина денеска ги напуштија своите домови поради шумскиот пожар, што излезе од контрола, ...
сите 349 | | | веќе видена

Четири европски држави и САД ги повикаа косовските политички лидери да ги усогласат разликите што ја блокираа државата, пренесоа американските медиуми. Според ...
сите 135 | | | веќе видена

next