Журнал

Еден од најголемите светски заводници, актерот Том Харди, по втор пат стана татко, пишува “The Sun”. Харди и сопругата Шарлот Рајли добиле син на кој му го ...
сите 16 | | | веќе видена

Лорен Санчез, жената поради која американскиот милијардер, Џеф Безос би можел да остане без своето богатство, според светските таблоиди, има посебен начин као ...
сите 44 | | | веќе видена

Усвојувањето на измените на Уставот ги отвори перспективите на Македонија и сите нејзини граѓани, се наведува во соопштението на СДСМ. Децениските стратешки ...
сите 43 | | | веќе видена

Струмица, 12 јануари- Во 04,30 часот било пријавено дека на излез од Струмица кон селото Дабиле, патничко моторно возило „Фолксваген кеди“ со струмички ...
сите 80 | | | веќе видена

На фотографијата се гледа како хирургот од Кина, Луо Шанпенг заспал до операционата маса, додека сѐ уште ја држи тукушто „прикачената“ рака на повреден ...
сите 6 | | | веќе видена

Во далечната 1987 година, на премиерата на филмот „Заседа“, сега 63-годишниот Брус Вилис падна на шармот на седум години помладата колешка Деми Мур, која на ...
сите 8 | | | веќе видена

Светлана Цеца Ражантовиќ и Јелена Карлеуша со години водат војна, а неколку пати досега се тужеа една со друга и завршија на суд. Сепак, постои една песна која ...
сите 106 | | | веќе видена

Познатиот српски пејач Аца Лукас според српските пишувања повторно се смирил со својата поранешна сопруга Соња Вуксановиќ. Имено помирувањето се случило пред ...
сите 5 | | | веќе видена

За прв пат во историјата, македонски филм ќе учествува во главната програма на Берлинскиот филмски фестивал. Големиот успех на македонската кинематографија е ...
сите 23 | | | веќе видена

next