Журнал

Според пишувањата на италијанските медиуми, Милан е заинтересиран да го врати Александре Пато во јануари. Бразилецот помина пет и пол сезони во Милан помеѓу ...
сите 6 | | | веќе видена

Собранието на Република Македонија денеска треба да ја почне расправата по дополнетиот предлог ребаланс на Буџетот за 2018 година, што Владата го усвои на 5-ти ...
сите 91 | | | веќе видена

Француската легенда Арсен Венгер, кој по 22 години на клупата на лондонски Арсенал си замина летово е еден од најкометентните луѓе да говори за формата на ...
сите 53 | | | веќе видена

Жозе Мурињо ги разбесни фановите на Јувентус со својата провокативна гестикулација по крајот на натпреварот во Лигата на шампионите кој се одигра во средата, а ...
сите 16 | | | веќе видена

Тренерот на Вотфорд, Хави Гарсија, ќе потпише нов три годишен договор со клубот, објави „Скај спорт“. Гарсија, во јануари, го замени на клупата Марко Силва. ...
сите 14 | | | веќе видена

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, учествуваше на пуштањето во употреба на спортската сала во основното училиште ...
сите 11 | | | веќе видена

Министерката за правда, Рената Дескоска, денеска се сретна со високи претставници на американското Министерство за правда. Како што информираат од ресорното ...
сите 15 | | | веќе видена

Денеска заврши обуката на 25 припадници на МВР од областа на јавниот ред и мир и превенција, како дел од годинашната програма за обуки на македонски полицајци, ...
сите 13 | | | веќе видена

Македонија и Албанија од понеделник го почнуваат подготвителниот скрининг за поглавјето 24 насловен „Правда, слобода и безбедност”, јави дописничката на МИА од ...
сите 96 | | | веќе видена

next