Журнал

Вашингтон, 11 август- Американскиот секретар за одбрана Џејмс Матис изјави дека САД се уште се надеваат дека проблемот со Северна Кореја ќе се реши по ...
сите 263 | | | веќе видена

Токио, 11 август- Јапонското Министерство за одбрана денеска нареди распоредување на инсталации за противвоздушна одбрана Патриот ПАК-3 на територијата на ...
сите 263 | | | веќе видена

Скопје, 11 август- Државната изборна комисија се обратила до сите општини да обезбедат соодветни просторни и технички услови за работа на општинските изборни ...
сите 51 | | | веќе видена

Скопје, 11 август- ВМРО-ДПМНЕ треба да престане да го штити Марко Зврлевски и криминалот во оваа земја, рече на денешната прес-конференција во македонското ...
сите 113 | | | веќе видена

Јелена Карлеуша и овој пат со несекојдневна промена прилече големо внимание на социјалните мрежи. Јелена објавила фотографија на која ги офарбала нејзините ...
сите 29 | | | веќе видена

Убавата манекенка Адриана Лима денес одлучи на своите фанови да им појасни дали има нов партнер и која е личноста што ја уловија во Турција. Адриана на својот ...
сите 8 | | | веќе видена

На членовите на британското кралско семејство не им е дозволено да јадат школки, објави поратлот „Хер“. Според истиот извор, ваквата „забрана“ е воведена затоа ...
сите 21 | | | веќе видена

Сеул, 10 август- Северна Кореја до средината на август ќе изработи план за лансирање четири ракети од среден дострел кон води околу американскиот остров Гуам ...
сите 180 | | | веќе видена

Њујорк, 10 август- Советот за безбедност на Обединетите нации ги повика завојуваните страни во редица држави да овозможат пристап до хуманитарна помош. Во ...
сите 8 | | | веќе видена

next