Журнал

Ние сме левичарска Влада, доминантно социјал-демократска, мене ми е логично и фер оние што имаат повисоки приходи, што имаат повеќе да платат повеќе, а тие што ...
сите 103 | | | веќе видена

Градоначалникот на општина Гостивар, Арбен Таравари по повод трагичниот настан во кој една средношколка го загуби животот при давање во Вардар, се огласи на ...
сите 47 | | | веќе видена

Европскиот комесар за проширување Јоханес Хан, во интервју за Ди Велт, вели дека 2025 година е реалистичен датум за прием на нови членки од Балканот, но само ...
сите 24 | | | веќе видена

Еминентниот „Франс Фудбал“ вчера лансираше вистинска „бомба“ и тврди дека се е подготвено за доаѓањето на Арсен Венгер на клупата на Милан. Повикувајќи се на ...
сите 18 | | | веќе видена

Портпаролот на СДСМ и пратеник во Собранието на Република Македонија, Костадин Костадинов ја вработил мајка му Фанија Костадинова во Централниот регистар на ...
сите 33 | | | веќе видена

Откако јавноста ја дозна целата вистина за спрегата на антизападниот пион Христијан Мицкоски со неговиот ментор Никола Груевски и шемите за хидроцентрали, ...
сите 79 | | | веќе видена

Високи воени претставници на 29 – те земји членки на Воениот комитет на НАТО, предводени од заменик претседавачот генерал-потполковник Стивен Шепро, денеска и ...
сите 31 | | | веќе видена

Поранешниот тренер на Челзи, Антонио Конте, побара компензација од клубот за предвремено раскинување на договорот, информира „Газета Дело Спорт“. Сумата која ...
сите 17 | | | веќе видена

next