Журнал

Индија може да забрани употреба на приватни возила во главниот град, Њу Делхи, ако загадувањето на воздухот, кое има сериозни нивоа во последниве денови, се ...
сите 167 | | | веќе видена

Новиот координатор на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, најверојатно, ќе биде Никола Мицевски. Тој ниту ја потврди ниту ја негираше информацијата со ...
сите 200 | | | веќе видена

Уставниот суд, кој денеска расправаше за претставките поднесени против деталниот урбанистички план за градска четврт И 10, а кој ја опфаќа и парцелата кај ...
сите 115 | | | веќе видена

Шефот на Кабинетот на министерот за надворешни работи на Косово, Јетљир Зуберај, ја демантираше изјавата на српскиот претседател, Александар Вучиќ, дека за ...
сите 22 | | | веќе видена

Врховниот суд на Пакистан ја ослободи христијанката Азија Биби, осудена на смрт поради богохулење во 2010 година, чиј случај предизвика згрозување во светот и ...
сите 37 | | | веќе видена

Затвореници во КПУ Идризово предизвикале пожар и поплава во една ќелиите за да ја спречат затворската полиција да им ги одземе мобилните телефони. По наредба ...
сите 49 | | | веќе видена

Имплементацијата на Договорот од Преспа и можноста за користење на експертизата од Република Грција во однос на пристапните преговори со ЕУ ќе бидат тема на ...
сите 107 | | | веќе видена

Ниту еден од осумтемина пратеници од новата пратеничка група не се присутни на денешната собраниска седница за пратенички прашања. Осумте пратеници од ...
сите 20 | | | веќе видена

Советот на Подгорица го усвои предлогот на градоначалникот Иван Вуковиќ во Подгорица да биде подигнат споменик на Јосип Броз Тито. За таквата одлука гласаа ...
сите 21 | | | веќе видена

next