Журнал

Катастрофални и неприфатливи за сликата на градот, ги окарактеризира протестите од саботата, солунскиот градоначалник Јанис Бутарис. Како што јави дописничката ...
сите 31 | | | веќе видена

Прометната метро станица „Стратфорд“ во Лондон, повторно е отворена откако претходно денеска беше затворена поради проверка на сомнително возило, оставено на ...
сите 19 | | | веќе видена

Портпаролката на најголемата грчка опозициска партија Нова демократија и европратеничка, Мариа Спираки, го повика грчкиот премиер Алексис Ципрас да распише ...
сите 135 | | | веќе видена

По последната рунда преговори во петокот помеѓу претседателите на Србија и Косово, Александар Вучиќ и Хашим Тачи, од Европската комисија нема јавни коментари ...
сите 158 | | | веќе видена

Претседателот на Косово Хашим Тачи денес изјави дека би сакал да ја посети Прешевската долина, но дека за тоа постојат пречки со пресудата на српските власти. ...
сите 158 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев и шефот на набљудувачката мисија на ОБСЕ/ОДИХР за претстојниот референдум во Македонија, Јан Петерсен, на денешната средба разговараа за ...
сите 69 | | | веќе видена

Академикот Владо Камбовски на денешната прес-конференција, запрашан за неговата неодамнешна изјава за оние кои ќе бојкотираат на референдумот, рече дека ...
сите 188 | | | веќе видена

Снимка од надзорната расправа на собраниската Комисија за транспорт и врски денес се гледаше во Основниот суд Скопје 1 во како дел од доказите за случајот ...
сите 40 | | | веќе видена

next