Журнал

Сочи, 23 август- Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска, на состанокот со рускиот претседател Владимир Путин, изјави дека засилувањето на иранските ...
сите 26 | | | веќе видена

Каиро, 23 август- Египетското Министерство за надворешни работи соопшти дека ја откажало денешната средба на министерот Самех Шукри со Џаред Кушнер, советник ...
сите 17 | | | веќе видена

Каиро, 23 август- Најмалку 60 лица загинаа во воздушните напади на коалицијата предводена од Саудиска Арабија, насочени против хотел во јеменскиот град Архаб, ...
сите 9 | | | веќе видена

Демократскиот сојуз смета дека повлекувањето на персоналот од амбасадата на Република Србија е сценарио за дестабилизација на Балканот од пошироки размери, ...
сите 26 | | | веќе видена

Предлог на претседателот на државата Ѓорге Иванов за член на Националниот совет за евроинтеграции е универзитетската професорка Иванка Додовска, која и е добро ...
сите 73 | | | веќе видена

Фудбалерите на Евертон на вчерашното гостување на „Етихад“, однесоа бод (1:1), и можат да бидат задоволни со оглед на тоа дека во последните минути, домаќинот ...
сите 32 | | | веќе видена

Грчките дипломати загрижено го следат развојот на случувањата на Балканот откако Србија го повлече својот персонал од Амбасадата во Скопје, пишува грчкиот ...
сите 348 | | | веќе видена

Владата најави дека на седница ќе донесе заклучок и ќе му препорача на Собранието да распише оглас за избор на јавен обвинител со што ќе почне процедурата за ...
сите 204 | | | веќе видена

Холивудскиот актер Семјуел Л. Џексон и поранешната НБА ѕвезда Меџик Џонсон беа нападнати со остри критики по нивниот шопинг во италијанското гратче Форте деи ...
сите 16 | | | веќе видена

next