ОЈО со обвинение за Тони Михајловски поради закани за убиство на Бранко Тричковски


Актерот Тони Михајлоски се сомничи дека на 16.6. изминатата година, по информатички систем се заканил дека ќе стори дело кое е казниво со закон и гласи 5 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Актерот Тони Михајловски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, ги повика Никола Тодоров и Елизабета Канческа – Милевска да ги вратат кариерите што ги направиле како ...
| | веќе видена | слични

Голем срам, ести голем срам, е да те бранат непријателите од, до вчера, твоите браќа и сестри. А уште поголем срам е, ти да го браниш непријателот пред истите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Предавството е само нивно и не може да биде колективно. Тој “жиг” сами ќе си го носат на својата кожа. Сами одбраа да прифатат непристојна понуда, иако ...
| | веќе видена | слични

Актерот Тони Михајловски, кој е член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, вчерашното гласање на пратениците на ДПМНЕ и коалицијата за уставни измени го оцени ...
| | веќе видена | слични

Животот е тркало – час си горе, час долу, напиша актерот Тони Михајловски по обвинението против него за закани преку социјални мрежи упатени кон новинарот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

– Како да те обвиниле во Норвешка затоа што си го опцул Брејвик, комнетира режисерот и писател, Александар Русјаков на својот Фејсбук профил за поднесениот ...
| | веќе видена | слични

„Јас Бранко Тричковски можам да го убијам и да не ми трепне око. Прости ми боже“ ова е заканата на актерот Тони Михајлоски кон новинарот Тричковски а за која ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште едно лице почина од коронавирус во Србија во последните 24 часа, а потврдени се и 48 нови случаи на заразени со вирусот во земјата. Според извештаите на ...
сите 884 | | | веќе видена

Нападно очигледно е дека од сите партии само во СДСМ половина од раководтсвото или се заразени, или се во карантин, почнувајќи од претседателот на СДСМ Зоран ...
сите 441 | | | веќе видена

Во пресрет на евентуалната нова лидерска средба од владејачката коалиција предводена од СДСМ, велат дека нема отстапки од избори на 5 јули, бидејќи на државата ...
сите 620 | | | веќе видена

Јас не сакам да верувам дека граѓаните се виновни, тоа е една одлика на политичари од минатото кога ги обвинуваа граѓаните дека грешат. Ја имаа подршката со ...
сите 300 | | | веќе видена

На состаноци со угостителите се работи на разјаснување и поправање на протоколите со цел да се олесни работата на носителите на оваа дејност и да се заштитат ...
сите 155 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп е единствениот кој има право да се повика на Законот за бунт и доколку е потребно, ќе го искористи, изјави портпаролката на ...
сите 224 | | | веќе видена

Граѓани да ги избегнуваат фамилијарните собири и да не ги одбиваат тестирањата за Ковид-19. Демократската унија за интеграции денеска упати ваков апел до ...
сите 204 | | | веќе видена

Сопственикот на локалот кој ноќеска го угости Христијан Мицкоски спротивно на протоколите, се соочува со кривична одговорност. По тензичната вечер на улицата ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОЈО со обвинение за Тони Михајловски поради закани за убиство на Бранко Тричковски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: