Делчево Денес

Каролин и Шон од САД, Охајо, имале двајца синови, но очајно сакале и ќерка, па се одлучиле да направат вештачко оплодување, после неколку неуспешни обиди и ...
сите 4 | | | веќе видена

Често се шокираме кога ќе видиме како некои личности реагираат и се однесуваат кога се лути и својата нервоза ја „истураат“ и врз деца, па макар тоа било и ...
сите 8 | | | веќе видена

Како и секое утро, така и тогаш тргнала на работа и не ни помислувала дека може да се случи нешто вакво. Ерика Нигрели, 32-годишна наставничка по англиски ...
сите 4 | | | веќе видена

Инспектор нападнат од страна на див превозник на граничниот премин Делчево. Нападот е пријавен во делчевската полиција, од каде го потврдија случајот. -На ...
сите 135 | | | веќе видена

Иако се очекуваше денеска да започне крајот на сагата наречена „закон за јавно обвинителство“, вечерва се случи пресврт, пишува Фокус.мк. ДУИ почна да ...
сите 711 | | | веќе видена

Поранешниот ракометар на РК Делчево, Мирче Георгиев со нов предизвик пред себе во ракометната кариера… Нашиот поранешен ракометар на РК Делчево Мирче Георгиев ...
сите 12 | | | веќе видена

Емоционално писмо на дете до својата мајка кое нема да остави рамнодушни. Мамо, Утрово го прочитав твоето писмо и цел ден ми беше криво. Би сакал да ги одберам ...
сите 18 | | | веќе видена

Еве еден лесен начин на кој ќе бидете сигурни дека месото кое го конзумирате не содржи никакви антибиотици. Се што треба да направите е следното: Во 1л. вода ...
сите 35 | | | веќе видена

Пилот на кинеската државна авиокомпанија добил доживотна забрана да лета, поради недозволената постапка која тој на направил за време на лет. Авиокомпанијата ...
сите 4 | | | веќе видена

Повеќето луѓе го ставаат своето здравје пред се и се целосно во право што го прават тоа. Здравје е најважна работа во животот и на неа секогаш треба да ...
сите 29 | | | веќе видена

Дали некогаш сте ја одиграле играта за забот и самовилата со вашите деца? Онаа каде што ќе ги натерате да го сокријат новиот расклатен бебешки заб под ...
сите 9 | | | веќе видена

Неколку спроведени истражувања откриваат дека децата кои растат покрај баби и дедовци се посреќни, попаметни и пообразувани. Главните истражувањата се ...
сите 11 | | | веќе видена

Дали доволно се цените и почитувате себеси? дали дозволувате вашиот партнер или околината да влијае на вас и вашето мислење, изглед, одлуки..? Моника Белучи ги ...
сите 34 | | | веќе видена

Многу насмевки можат да се забележат во зоолошката во Даблин. Според ирската зоолошка, нивната западно низинска горила, Кафи, на 1-ви Април, оваа година, по ...
сите 17 | | | веќе видена

Маж од Тајланд постави скриена камера во својот дом, а снимениот материјал го натера целосно да го промени своето однесување кон неговата сопруга. Многумина ...
сите 7 | | | веќе видена

Оваа напивка спасува животи а тоа е докажано на стотици студии, но сепак ретко кој знае дека е толку лековита. Луѓето едноставно не веруваат, веројатно затоа ...
сите 19 | | | веќе видена

Ова е уште една вирална исповед на жена која успеала сама да се исчисти од гинеколошките проблеми. Рецептот е споделуван на сите социјални мрежи, но прво да се ...
| | веќе видена

next