Делчево Денес

Унгарските власти вчера објавија дека побегнатиот поранешен премиер Никола Груевски побарал азил во Унгарија, а властите отфрлија било каква инволвираност во ...
сите 29 | | | веќе видена

По шпекулациите дека Груевски од Македонија излегол во Албанија, а потоа поминал во Црна Гора, унгарските медиуми сепак се поблиски со инсинуациите дека влегол ...
сите 118 | | | веќе видена

Младите Македонци, солунските атентатори, гемиџиите, само неколку месеци пред настаните во Солун, во Париз, во една мала коноба, со симпатично име „Утро“ на ...
| | веќе видена

За време на Отворено Студио на 1ТВ дури се одвиваше дебата со прашање: Како политичките психопати ја држат во заложништво државата?, и дури водителот ...
сите 3 | | | веќе видена

Од извори блиски до портирот на Белата палата ексклузивно дознаваме дека Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ во очи на големиот христијански празник Св. Никола ...
сите 4 | | | веќе видена

Според се уште непотврдени информации, неофицијално дознаваме дека извесн период пред екс премиерот на Република Македонија Никола Груевски да ја напушти ...
сите 19 | | | веќе видена

Иако многу често слушаме тажни животни приказни на самохрани мајки, оваа приказна е сосема поинаква. Самохран татко, доволно е на било кого на улица да му го ...
сите 6 | | | веќе видена

Старите велат, не можете по магарето, удрете по самарот”, рече обвинетиот Миле Јанакиески, за време на судењето за случајот ТНТ, одговарајќи на прашањето на ...
сите 315 | | | веќе видена

Никола Груевски побегнал ниту помалку ниту повеќе, туку со бугарски пасош, информира телевизија Телма. Телма од Будимпешта за коментарите на унгарските медиуми ...
сите 413 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски преку статус на “Фејсбук” побара одговорностa за бегството нa поранешниот премиер Никола Груевски да се бара од ...
сите 312 | | | веќе видена

Јас сум студентка од внатрешноста, бев одличен уеник во мојот град и верувајте немаше да стигнам таму каде што сум ако барем малку стандардот ни беше по добар. ...
сите 2 | | | веќе видена

Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески рече дека најостро го осудува бегството на осудениот пратеник и експремиер Никола Груевски, кој сега ...
сите 315 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за „Курир“, вели дека Никола Груевски е невин и дека против него се води хајка. „Политички монтиран ...
сите 217 | | | веќе видена

Мери Николова, една од најгласните активистки на СДСМ и т.н. „шарена револуција“ која се бореше за поголеми права на затворениците, како и за законот за ...
сите 20 | | | веќе видена

Светски познатата манекенка Медлин Стјуарт го менува светот на модата. Кога се родила, докторот на мајка и и рекол да ја остави, а таа е успешна и славна. 21 ...
сите 5 | | | веќе видена

Најдобриот фудбалер на Победа во оваа сезона, американскиот интернационалец Киријан Нвабуезе се огласи со јавен демант околу пишувањата дека на вчерашниот ...
сите 5 | | | веќе видена

Професорката Билјана Ванковска на својот Фејсбук профил сподели текст, во кој застанува зад Никола Груевски, пишувајќи дека екс-перемиерот не треба да заврши ...
сите 55 | | | веќе видена

Пратеникот Сашо Василевски за протестите пред неговиот дом вели дека се притисоци, а работата според него е премногу сериозна. Писмото кое демонстрантите му го ...
сите 77 | | | веќе видена

next