Делчево Денес

Човечкото тело го запира крварењето со згрутчување на крвта. Меѓутоа, крвните згрутчувања можат да се појават кога не би требало, да предизвикаат мозочен удар, ...
сите 6 | | | веќе видена

Иако брадавиците не претставуваат некој голем здравствен проблем, сепак естетски лошо изгледаат. Брадавиците може да се поделат на два вида, едните се ...
сите 2 | | | веќе видена

Во изјава за порталот Поглед , советникот од ВМРО НП Николчо Ситновски кој досега беше во коалиција со ВМРО ДПМНЕ на локално ниво, вели дека од денес па во ...
сите 3 | | | веќе видена

Тие биле заедно уште од факултетските денови. Повеќе од половина живот го поминале заедно, но наеднаш нешто почнало да се менува во негативна насока. За жал ...
сите 8 | | | веќе видена

Секоја од петте планети во хороскопот, плус сонцето и месецот, влијаат на нас. Токму затоа, седумте дена во неделата имаат одредено значење според влијанието ...
сите 45 | | | веќе видена

Општина Делчево распиша Јавен конкурс за избор на идеен проект за реконструкција на градски плоштад пред спомен дом АСНОМ во Делчево во централното градско ...
сите 3 | | | веќе видена

Во завршна фаза се градежните работи за санирање на свлечиштата и големите оштетувања на коловозот на патниот правец Кочани – Делчево. Санирани се критичните ...
сите 43 | | | веќе видена

Како неготинецот дошол до кредитната картичка на делчевецот, нема информации. Познато е само дека тој кај себе ја имал и картичката и го знаел нејзиниот пин, ...
сите 3 | | | веќе видена

Во сите институции во земјава освен македонскиот јазик е и албанскиот, рече претседателот на ДУИ Али Ахмети, во синоќешната емисија „200“ на Алсат-М ...
сите 291 | | | веќе видена

Аксел Ахмедовски (1964) основно и средно образование завршил во Делчево. Дипломирал на Правниот факултет во Скопје, а во Делчево ја почнал правната кариера. ...
сите 12 | | | веќе видена

next