Делчево Денес

Група поддржувачи на движењето „Македонија блокира” вечерва во Вевчани одржаа протест пред општината и пред домот на пратеникот Крсто Мукоски. Му врачија ...
сите 101 | | | веќе видена

Поради што смета дека е недостоен за пратеничката функција, откако правосилно беше осуден на две години затворска казна во случајот “ТЕНК” на СЈО. Ова значи ...
сите 512 | | | веќе видена

Најпрвин, кога ќе го погледнете зборот црнец, ставен во иста реченица со зборот македонец, би се запрашале што е поентава на насловот, но кога веќе сте го ...
сите 3 | | | веќе видена

Еден од најугледните медиуми во Македонија „Фокус“ вели дека доколку на екс премиерот Никола Груевски не му биде одложено издржувањето на двегодишната ...
сите 96 | | | веќе видена

Суштината на формирањето на Кооординативното тело за помирување е да помогне во превенирање на политички кризи, во олеснување на пронаоѓање квалитетни решенија ...
сите 120 | | | веќе видена

Оперативците на УБК Ѓорѓи Лазаревски и Звонко Костовски кој доказите од нелегалното масовно прислушување во УБК му ги предавале на Зоран Верушевски, добиле ...
сите 115 | | | веќе видена

Српскиот претставник во Лигата на шампионите, екипата на Црвена Звезда, успеа да поведе на мечот против Ливерпул (2-0) и направи експлозија од емоции на ...
сите 112 | | | веќе видена

Истакнатиот македонски театарски, филмски и телевизиски глумец, водител и еден од најдобрите комичари во Македонија Тони Михајловски во една од своите STNAD UP ...
сите 2 | | | веќе видена

Захир Бекири Чауш на кафе со висок функционер на ВМРО-ДПМНЕ Фотографии на кои се гледаат Захир Бекири – Чауш, главен обвиниет во случајот „Фабрика за афери“ и ...
сите 3 | | | веќе видена

Во денешното сведочење на Ѓорѓи Лазаревски за предметот „Тврдина-Таргет“ вели дека неговите колеги не биле изненадени што толкавобем на личности се во системот ...
сите 115 | | | веќе видена

Некој се разбудил во Сабота сабајле и решил да крене некаков данок. Господинот Тевдовски треба да разбере дека Македонија е социјална, а не социјалистичка ...
сите 117 | | | веќе видена

Како и секоја година, Златна Бубамара на популарноста е настан кој знае да ја обедини публиката во музичко-забавниот свет, настан од кој се смееме до солзи, ...
сите 27 | | | веќе видена

Во 2006 година кога доаѓа новото раководство во УБК на чело со обвинетиот за масовното нелегално прислушување, Сашо Мијалков, не постоеше закон за следење на ...
сите 115 | | | веќе видена

Ова е сликата која целосно ги збуни корисниците на социјалните мрежи. Постојат два одговори, а вашиот одговор ќе ви ја открие вистината за вашиот љубовен ...
сите 2 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во своето гостување во емисијата Само Вистина на Канал 5 коментирајќи го замрзнувањето на имотот на ...
сите 26 | | | веќе видена

Можеби сте баш меѓу нив. Љубовта е серија на одлуки кои ги правиме секој ден. Во прашање е процес на откривање важни работи за себе, но и за другите. А ...
сите 24 | | | веќе видена

Сакам да им се заблагодарам на сите кои ме лажеа, бидејќи ми ја покажаа вредноста на вистината. Сакам да им се заблагодарам на сите кои не веруваа во мене, ...
сите 2 | | | веќе видена

Драга бабичке, Не поминува ден, а да не помислам на тебе. Ти си жената која ме предизвикуваше да бидам најдобра. Ми недостасуваш. Многу ми е тешко кога ќе ...
сите 3 | | | веќе видена

next