Домашни кифлички како од едно време – меки како памук, со неверојатен вкус


Еве една неверојатна рецепта како да направите домашни кифлички кои никој нема да остават рамнодушни. Потребни производи: 1) 4 јајца; 2) 200 гр. шеќер; 3) 250 ...
| | веќе видена | слични

Потребни состојки: 300 г брашно100г путер2 лажици мед1 јајце5 лажици шеќер1 кесичка ванилин шеќерпрстофат солполовина кесичка прашак за печиво1 мала лажичка ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не можеше да дише, се мачеше жената два дена, а преку прозор ни рекоа да дојдеме само кога ќе има позитивен тест на коронавирусот, вели Али Теља, зет на ...
сите 233 | | | веќе видена

Конфедерацијата на слободни синдикати на Македонија – КСС во период на вонредна состојба предизвикана од пандемија од корона вирусот, а во неможност својот ...
сите 275 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 138 | | | веќе видена

Во овие тешки времиња, кога на глобално ниво се соочуваме со коронавирусот, успешните политики на СДСМ добија конкретна потврда и овозможија остварување на ...
сите 397 | | | веќе видена

Во хотелот „Монтенегро“ кај Велес од синоќа престојуваат во карантин 42 македонски државјани кои престојувале во Малта, а кои вчера попладнето беа вратени во ...
сите 49 | | | веќе видена

Двајца малолетници се меѓу луѓето кои тетовската полиција ги откри дека не го почитуваат полицискиот час по што се приведени во полициска станица. Покрај нив, ...
сите 352 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Домашни кифлички како од едно време – меки како памук, со неверојатен вкус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: