Делчево Денес

Избирањето на „соодветни“ подароци за новогодишните и божиќните празници многу често преставува проблем. Понекогаш оние што ги добиваат подароците не се ...
сите 4 | | | веќе видена

Бурни реакции по веста дека пратениците си подготвуваат законски измени со кои ќе добијат привилегии и сигурна државна работа за себе откако ќе им истече ...
сите 33 | | | веќе видена

17-годишната Регина Парпиева, и покрај нејзиниот хендикеп поради слепилото од кое страда, има една најголема желба и сон во својот живот – да стане новинарка. ...
сите 3 | | | веќе видена

Иако искусен во својата работа, доживеа една немила случка, најпрво му се заглави брадата на јажето на вториот кат од Детската клиника. Така заглавен, тој не ...
сите 36 | | | веќе видена

Претседателот на Судечкиот совет кој го води случајот за настаните од 27 април кога група на луѓе влегоа во Собранието на Република Македонија, а чиј епилог ...
сите 50 | | | веќе видена

Обвинетиот Игор Југ, пред да стане и да најави дека се откажува од барањето на амнестија, од судијката Добрила Кацарска денеска побара во затворот Шутка да го ...
сите 51 | | | веќе видена

Обвинетите Јане Ченто и Игор Југ на почетокот на денешното рочиште за случувањата во Собранието на 27 април минатата година, пред судот кажаа дека нема да ...
сите 56 | | | веќе видена

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, синоќа на Фејсбук напиша: „Денес УБЕДЛИВО НАЈЧИТАНА ВЕСТ на реномираниот портал на албански јазик Zhurnal.mk е веста ...
сите 40 | | | веќе видена

Со вас не треба да се објаснува човек, вие ја исмевате војната, не можам да ги коментирам циркузот кој го приредуваат Стојанче и неговите, вели Филип Петровски ...
сите 13 | | | веќе видена

Жената на сликата е постојано на раскрсницата кај Бит пазар, пишува порталот МКД.МК во својата вест со наслов: Зошто бебињата на жените што просат секогаш ...
сите 3 | | | веќе видена

Митополитот преспанско-пелагониски Петар ги повика младите или рано да се женат и мажат и да формираат здрави семејства, пред сѐ духовно и физички и ...
сите 25 | | | веќе видена

Зулфи од Норово (општина Крушево) е Албанец и активист на ВМРО-ДПМНЕ. Кај Албанците расте РЕВОЛТОТ кон Владата на Заев и функционерите на СДСМ. Албанците од ...
сите 25 | | | веќе видена

Ѕвездата на балканскиот филмски хит „Јужни ветар“, популарниот актер Милош Биковиќ и ја претстави својата нова девојка на светската јавност на филмскиот ...
сите 2 | | | веќе видена

Поради голем одрон и урната земја сообраќајот на патот Делчево – Македонска Каменица од синоќа е во прекин. Одронот е пред крстосницата за село Бигла од ...
сите 38 | | | веќе видена

Катастрофа е косава, громови ќе ми ја пукаат душата, катастрофален корсет, изгорена коса, шестар веѓи. Тие испржени косишта искасани со мачкишта, пржени, ...
сите 8 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на својот фејсбук профил соопшти дека поднеле интерпелација за, како што наведува, најнеуспешниот министер за ...
сите 31 | | | веќе видена

next