Делчево Денес

Синоќа во 22.35 часот на регионалниот пат Берово-Делчево, кај база „Гранит“, М.П.(45) од Делчево, управувајќи патничко возило „БМВ“ со бугарски национални ...
сите 162 | | | веќе видена

Специјалнисти од компанијата за кибер безопасност CSIS открила штетна апликација за Андроид телефоните, пишува новинарската агенција РИА. Според достапните ...
сите 11 | | | веќе видена

Азур и Омер Хусејновиќ, момчиња кои ги оставила мајка им, ја раскажуваат својата тага и ја отвориле својата детска душа. Мајка им со сестра им отишла во ...
сите 3 | | | веќе видена

21 годишно момче беше пронајдено мртво во својот дом од неговите родители, ден после Новогодишна прослава во нивниот дом во Блекхеат, Австралија. Таткото на ...
сите 2 | | | веќе видена

Деновиве е познато дека младите девојки често бараат совети на форумите кои се достапни во интернет пространството. Споделуваме со вас интересна исповед: Да ...
сите 16 | | | веќе видена

Снимката на едно крштевање во САД привлече големо внимание во медиумите. Иако церемонијата почна добро, за малку можеше да заврши фатално. Крштевањето се случи ...
сите 6 | | | веќе видена

Речиси целиот живот Алвина Рејн страда од депресија. Единственото нешто кое и помагало да се чувствувам по-добро била храната. Постепено жената започнала да ги ...
сите 7 | | | веќе видена

next