Делчево Денес

Бугарската Влада го одобри нацрт Протоколот на Северноатланската спогодба за пристапување на Македонија во НАТО. Со одлуката, Советот на министри го овласти ...
сите 103 | | | веќе видена

Зад можната претседателска кандидатура од ВМРО-ДПМНЕ на професорката Гордана Силјановска, како што е соопштено, застанаа триесетина нејзини колеги од ...
сите 154 | | | веќе видена

Љубител на игри на среќа од германскиот главен град Берлин, 20 години на лотарија ги играл истите броеви и викендов, конечно, освои 1,67 милиони долари. ...
сите 17 | | | веќе видена

Еден стример на платформата “Twitch”, во текот на преносот во живо заспал на речиси три часа и само се насмеал кога се разбудил и сфатил дека го гледаат 200 ...
сите 2 | | | веќе видена

Во едно од своите гостувања на ТВ Алфа, Професорката Гордана Силјановска Давкова зборувајќи за законот за јазици рече дека нема ништо против проширување на ...
сите 41 | | | веќе видена

Русинка не можеше да ги смири страстите, па среде улица направи вистински хаос. Се започнало кога сопругата го затекнала сопругот со љубовницата, па бесна ...
сите 6 | | | веќе видена

Драган Павловиќ Латас може да се спаси од кривичен прогон за случајот „Тотал“, бидејќи со измени на Крвичниот Законик се создаде можност неговото дело да ...
сите 17 | | | веќе видена

Грците велат дека идентитетот е во прашање, а ние постојано под наводници аргументираме дека не е така. Извинете. Зборуваме за национален идентитет. Сите ...
сите 32 | | | веќе видена

Заев кажуваше зошто пратениците гласале, видовме што се случи и така натаму. Тој најпрвин ги зароби, така ги третираше, па ги исполни ветувањата кон нив за ...
сите 53 | | | веќе видена

Женската фудбалска репрезентација на Македонија во овој момент се наоѓа во Охрид, каде се подготвува за престојните натпревари во рамките од квалифкациите за ...
сите 4 | | | веќе видена

Велосипедистот Рид Шонел имал голема среќа во незгодата која се случи на еден магистрален пат во американската сојузна држава Аризона кога при голема брзина се ...
сите 2 | | | веќе видена

Капитенот на македонската ракометна селекција, Кире Лазаров по настапот со нашата селекција на СП во Германија и Данска се врати во Македонија. Кире ги користи ...
сите 18 | | | веќе видена

Мицкоски вели дека нема фаворит во пресрет на партиската конвенција за избор на претседателски кандидат од редовите на ВМРО-ДПМНЕ. Шефот на опозицијата најави ...
сите 29 | | | веќе видена

Кралицата на поп музиката, Мадона отсекогаш сакала да експериментира со модата и да ги диктира трендовите. Меѓутоа, веќе со години носи руса коса. Мадона сега ...
сите 9 | | | веќе видена

Опозицијата бара предвремени парламентарни избори, а владејачката партија сака да го чуе гласот на граѓаните дали се заситени од чести изборни процеси. За ова ...
сите 61 | | | веќе видена

Ретко виден старт на ракометните терени демонстрираше голманот на Исланд, Густафсон врз крилото на македонската репрезентација Гоце Георгиевски на меѓусебниот ...
сите 3 | | | веќе видена

next