Делчево Денес

Бидејќи времето истекувало многу брзо, а семејството немало толку финансии, колку што биле неопходни за операцијата, самиот татко решил да го подари своето ...
сите 32 | | | веќе видена

Ова мало девојче било отфрлено од својата мајка и долго чекало на родители кои ќе ѝ пружат дом. Малата Оливија од Санта Феа во Аргентина на овој свет дошла ...
сите 15 | | | веќе видена

Канаѓанката Дона Пенер го потресе светот со нејзината приказна дека за време на целата операција на стомакот , била будна , но не можела да пушти глас. ...
сите 10 | | | веќе видена

Студентска по криминологија на Универзитетот во Кантербери, Емили Пенкхрст (20) ги игнорирала симптомите на оваа опасна болест, бидејќи била зафатена во ...
сите 5 | | | веќе видена

Еден чуден детаљ кој се случил во авионот е или чиста случајност или некој судбински знак. Имено, трите пријателки кои патувале заедно, се изненадиле од она ...
сите 4 | | | веќе видена

Млад пациент од Индија требало да добие ново срце преку стандардна трансплантација, но во текот на операцијата лекарите сфатиле дека срцето што било од донор е ...
сите 6 | | | веќе видена

Ако сакате да го затоплите домот во овие ладни денови, се што треба да направите е да ги примените трик кој ќе ви ја направи зимата полесно поднослива. ...
сите 3 | | | веќе видена

Одамна сум оженет со иста жена. Веќе 25 години го делиме брачниот кревет и имаме две прекрасни деца. Живееме во трособен стан, таа е невработена, па јас се ...
сите 19 | | | веќе видена

next