Делчево Денес

Професорот Љубомир Фрчкоски во синоќешното гостување на емисија на 1ТВ констатира дека претседателскиот кандидат на СДСМ Стево Пендаровски во дуелот со ...
сите 9 | | | веќе видена

Најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ вечерва има митинг во Битола. Свое обраќање има професорката Гордана Силјановска Давкова, кандидат за претседател на ...
сите 347 | | | веќе видена

Ова е најуспешната влада во историјата на државата од нејзината независност. Ако победат ВМРО-ДПМНЕ тоа значи нов мандат за Ѓорѓе Иванов. Ако добие Христијан ...
сите 62 | | | веќе видена

Ние политичарите кога збориме за перспективите, што носи иднината, едниот предлага едно, другиот друго, често можеме да поверуваме дека сме најдобри. Јас ...
сите 14 | | | веќе видена

Љупчо Палевски од Трета на Фејсбук напиша дека мобилнатa соoбраќајна полиција го држи 45 минути. Чекав системот да видам како ќе реагира, овој преварантскиот, ...
сите 12 | | | веќе видена

Постот објавен на социјалните мрежи ги критикува возачите кои се паркирале на постојката и лицето со количка не може да влезе во автобусот. Ние, иако сме ...
сите 30 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски беше во посета на градот Битола, каде што оствари средба со граѓаните. Денеска сме во Битола во рамките на ...
сите 89 | | | веќе видена

Се е подготвено за пуштањето на новиот автопат Миладиновци-Штип. Надлежните за патиштата во државата среќни и задоволни што граѓаните поскоро ќе може да ...
сите 89 | | | веќе видена

Во среда и во четврток ќе се задржи променливо облачно време, со услови за слаб локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Од петок утринските ...
сите 212 | | | веќе видена

Го шетате светот, сакате спомен – но на ОВИЕ места е забрането да направите селфи Многу луѓе при патувањата објавуваат фотографии и селфија од местата кои ги ...
| | веќе видена

Младиот бизнисмен, 26-годишниот Метју Лепре, бара асистент кој со него ќе патува по светот и ќе му помага во работата. Наводно, тој заработува околу 70.000 ...
сите 4 | | | веќе видена

Живее сама, во темница, без вода, зимото го преживела од топлото кафе кои и го вареле соседите и но и од нивните добрите дела. Габриела Христовска живее во ...
сите 2 | | | веќе видена

Град Скопје информира дека утре од 7 часот целосно ќе биде затворен за сообраќај дел од булеварот „Христијан Тодоровски – Карпош“, на потегот од улицата „Ферид ...
сите 16 | | | веќе видена

Реакцијата на едно бебе од Њујорк, што првпат го гледа неговиот татко со нова фризура, стана хит на Твитер и на интернет. Осуммесечниот Мејсон Картер Харис си ...
сите 5 | | | веќе видена

next