Делчево Денес

Олигарх и мафијаш ја договараат нивната идна соработка. Кога постигнале договор олигархот вели: ОК, се е јасно, а со мојот син што ќе се случува? Мафијашот: ...
сите 4 | | | веќе видена

Младите функционери од ВМРО-ДПМНЕ, Претседателот на УМС на ВМРО-ДПМНЕ Јован Јаулески, поранешниот претседател на младината, Владимир Нелоски, секретарот за ...
сите 178 | | | веќе видена

Редица пред рајските порти. Свети Петар распределува: Женет сте? Да. Ок, во рајот. Прашува по втор човек, женет сте? Да. Ок, и вие во рајот. Прашува трет ...
сите 10 | | | веќе видена

Познатата водителка на „Ѕвездите на гранд“ Сања Кужет пред 12 години се има пробано во улогата на актерка. Иако таа не добила една од главните улоги, Сања во ...
сите 5 | | | веќе видена

Покрај пишувањата на медиумите и гласините за нејзините афери, Јелена Карлеуша доби своја минутажа и во емисијата на Сергеј Варошлија. Изминатиов период таа ...
сите 65 | | | веќе видена

Луд, збунет, нормален е босанска хумористична серија која започна со емитување во почетокот на септември 2007 година. Од својот почеток се емитуваше во ...
сите 3 | | | веќе видена

Човекот кој што го насмеа целиот регион со изјавата која стана вирална на социјалните мрежи, не застанува тука и продолжува секојдневно да изненадува и да не ...
сите 3 | | | веќе видена

Рекордно ниските температури кои го зафатија целиот регион, но и светот, оставија многу луѓе да се справуваат на различни начини со студот. Покрај луѓето, ...
сите 31 | | | веќе видена

Бидејќи сега сме 2019-та година, а Македонија како да се наоѓа во 2000-та, Фчерашни новости веројатно со сиот свој капацитет и смисла за хумор решиле да ни ...
сите 8 | | | веќе видена

Апликацијата на професорката од Правниот факултет, Гордана Силјановска Давкова е меѓу осумте пристигнати до седиштето на ВМРО ДПМНЕ на јавниот повик што заврши ...
сите 99 | | | веќе видена

Доколку како мали немате бегано од часови во училиштето, добро би било да ве потсетиме на неколку работи кои сигурно сте ги учеле дури сте биле ученик, а чии ...
сите 5 | | | веќе видена

Родена сум во Скопје, завршив на економскиот факултет во Скопје. Откако завршив високо образование се вработив во компанија од Белград за која работев преку ...
сите 3 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО НП во последното интервју за ТВ 24 на новинраско прашање – дали ќе се кандидирате за претседател на државата, рече: Не сум многу ...
сите 4 | | | веќе видена

Не си Македонец ако немаш некој кредит. За реновирање, за нов автомобил, за патување, за свадба или матура. Секоја веселба кај поголемиот дел од Македонци се ...
сите 2 | | | веќе видена

Нашата потсвест има многу тајни и знае повеќе работи од нас. Колку и да се трудиме, не можеме да ги контролираме потсвесните мисли. Израелската уметница Нома ...
сите 2 | | | веќе видена

Лила важи за една од најубаво облечените жени од јавниот живот. Но, освен тоа што е вешта во изборот и сложувањето на модни комбинации, Лила е вистинска ...
сите 5 | | | веќе видена

Македонската футсал репрезентација со пресврт ја победи Албанија со 3-2 и го освои првото место во претквалификациската група за СП која се играше во Скопје. ...
сите 18 | | | веќе видена

next