Делчево Денес

Ако до пред две години некој се сомневаше во тоа дали Груевски може да одговара за своите злодела, денеска за истото не само што никој не се сомнева, туку е ...
сите 11 | | | веќе видена

Поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков повика на единство во неговата партија ВМРО-ДПМНЕ, при што потсетува дека историското ВМРО имало прозападна ...
сите 46 | | | веќе видена

Антонио Милошоски и Трајко Вељаноски кои важат за едни од поблиските соработници на Никола Груевски за време на неговото владеење, во пресрет на вечерашниот ЦК ...
сите 376 | | | веќе видена

ВМРО ДПМНЕ се подготвува официјално да го исклучи од членство Сашо Мијалков, поранешен прв човек на УБК и личност која со децении во јавноста е експонирана ...
сите 350 | | | веќе видена

По обезбедувањето на двотретинско мнозинство за пристапување кон уставни измени, во јавноста се повеќе се поставува прашањето каде е претседателот на државата ...
сите 20 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски кој важи за еден од пратениците кои јавно повикуваа на бојкот на референдумот за промена на уставното ...
сите 3 | | | веќе видена

Со изјава и втората пратеничка која е исклучена од ВМРО-ДПМНЕ, а која гласаше за уставни промени: Не се каам што гласав, најголема поддршка добив од ...
сите 41 | | | веќе видена

Контроверзниот шоумен Миленко Неделковски кој важеше за близок до екс премиерот Никола Груевски се вклучи во живо на социјалната мрежа ФБ и порача: Од сега за ...
сите 133 | | | веќе видена

Семејната компанија на пратеникот Крсто Мукоски остварила огромни приходи од државни тендери за време на актуелната власт, покажуваат документите до кои стигна ...
сите 17 | | | веќе видена

Кај Фуера на ручек, ме прашаа дали е точно ова за идентитетот. Јас кажав освен што бараат Грците промена на името за севкупна употреба, надворешна, внатрешна, ...
сите 30 | | | веќе видена

Бугарски новинар пред спомениците на Александар Македонски и Цар Самоил прави видео сторија каде се среќава со повеќе македонци, на кои им поставува прашање: ...
сите 9 | | | веќе видена

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Крсто Мукоски кој според снимките кои беа објавени се гледа како ги отвара вратите од македонското собрание на 27 април негираше дека ...
сите 74 | | | веќе видена

Зборував со неколку професор(к)и од Правен. Син ти факултет нема да заврши таму. Отпиши го, па дел од парите што вчера ги лапна потроши ги за да го упишеш и ...
сите 4 | | | веќе видена

„Нека бидеме последните притвореници во мрачните ќелии. Ние сме за помирување. ИК на ВМРО-ДПМНЕ да ја преиспита одлуката за исклучување на пратениците“, се ...
сите 36 | | | веќе видена

Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ од Берово, вечерва ја исклучи пратеничката Емилија Александрова од партијата, затоа што на вчерашната седница на Собранието, ...
сите 165 | | | веќе видена

Предавството е само нивно и не може да биде колективно. Тој “жиг” сами ќе си го носат на својата кожа. Сами одбраа да прифатат непристојна понуда, иако ...
сите 12 | | | веќе видена

Ги повикувам на дуел во ЖИВО пратениците од ВМРО што гласаа за промена на името на МАКЕДОНИЈА. Да ми објаснат мене и на сите МАКЕДОНЦИ зошто го направија тоа. ...
сите 2 | | | веќе видена

Емилија Александрова е член на ВМРО-ДПМНЕ, родена во Берово. Има завршено Факултет за безбедност, на Универзитетит „Св.Климент и Наум Охридски“. Таа беше ...
сите 161 | | | веќе видена

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Крсто Мукоски кој тврдеше дека не ги отворил вратите на македонското собрание на 27 април кога група насилници ги нападнаа пратениците ...
сите 15 | | | веќе видена

next