Делчево Денес

Пред да побара политички азил и да замине од Македонија екс премиерот им пишал писмо на челниците од Европската Унија. Во писмото, од кое копија беше испратена ...
сите 70 | | | веќе видена

Кривичното дело кое му се става на товар на екс шефот на тајната полиција, Владимир Атанасовски, е „здружување заради непријателска дејност“, информираа од ...
сите 24 | | | веќе видена

Во дебатата за нацрт-амандманот XXXIII на македонскиот Устав Заев на пратеникот Трајчо Димков од ВМРО-ДПМНЕ меѓу другото му одговори дека земјата и јазикот ќе ...
сите 26 | | | веќе видена

Најдобрите комичари кој воопшто Македонија ги имала, легендарните к-15 секогаш знаеја добро да не насмеат со нивните скечеви. Некогаш имавме саркатичен скеч ...
| | веќе видена

Заев и Орбан не се сретнале за да разговараат за Груевски на самитот во Загреб и покрај тоа што седеа на заедничка маса. Наместо тоа, македонскиот премиер ...
сите 32 | | | веќе видена

Лидерите на три опозициски партии застапени во унгарскиот парламент објавија отворено писмо во врска со азилот за Никола Груевски, во кое оценуваат дека тоа е ...
сите 21 | | | веќе видена

Унгарскиот премиер, Виктор Орбан денеска доаѓа во Хрватска по повод одржувањето на самитот на Средноевропската иницијатива, пишува Полицијата даде посебно ...
сите 80 | | | веќе видена

Водителката Лила Филиповска објави фотографија на социјалната мрежа „Инстаграм“ од салон за убавина, каде ја усовршува својата фантастична фигура. Филиповска ...
сите 7 | | | веќе видена

Правните тимови што ќе работат на изготвување на Предлог законот за амнестија за собраниските инциденти од 27 април треба да најдат решение со кое јасно ќе ...
сите 102 | | | веќе видена

На вчерашната седница за пратенички прашања имаше жестока дебата помеѓу премиерот на Владата на Република Македонија Зоран Заев и пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 30 | | | веќе видена

Компанијата CPU Infotech од градот Цазин во Босна и Херцеговина која се бави со продажба на компјутерска опрема одлучи да го скрати работното време за еден час ...
сите 2 | | | веќе видена

На паркинг навистина може да се види се, но снимката од една жена која се обидува да излезе од паркинг место е сигурно една од најбизарните. Низ Фејсбук кружи ...
сите 4 | | | веќе видена

Многу пати во животот сме приморани да го напуштиме своето родно место, својот роден крај, својот дом, поради егзистенцијални причини. Од Македонија според ...
сите 3 | | | веќе видена

Црногорскиот премиер, Душко Марковиќ изјави дека обврска на Македонија е да се погрижи за тоа како нејзниот екс-премиер избегал, а не на Црна Гора. Марковиќ во ...
сите 73 | | | веќе видена

Има многу проблеми, многу пропусти, многу надеж влеаа пред изборите кај многу луѓе. Они креираа страшни очекувања, огромни очекувања, 500 евра плата, не знам ...
сите 16 | | | веќе видена

Бурни реакции во јавноста предизвика снимката која се појави вчера, на која за време на седницата на загадувањето градоначалникот Петре Шилегов беше фатен како ...
сите 8 | | | веќе видена

next