Делчево Денес

По долги години политичка апстиненција и медиумски целибат, поранешниот лидер на СДСМ, екс премиер и екс претседател на Република Македонија, Бранко ...
сите 17 | | | веќе видена

До редакцијата пристигна писмо од читател во кое го изразува својот револт од корупцијата , непотизмот и партизацијата на државните институции. Ви го ...
сите 3 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео, кое многумина остави без зборови, за начинот на кој функционираат работите во Украина. Во државата се уште има огромна ...
сите 11 | | | веќе видена

Во последните неколку години секој 14 февруари има расправи за тоа кој празник треба да се слави. Некои не го даваат Свети Трифун, на други не им пречи Свети ...
сите 36 | | | веќе видена

Наум Петрески вчера на социјалните мрежи реагираше бурно на вадењето на оградата од пред Влада. Тој побара властите оградата да му ја дадат нему оти му требало ...
сите 12 | | | веќе видена

Не секогаш постарите умеат да ги научат младите некаја работа. Едноставно, постојат и работи кои постарите можат да ги научат од помладите. Така и од овој мал ...
сите 2 | | | веќе видена

Има нов тренд на Инстаграм од кој сака да ми пукне душата, а вие не знаете!- вели Сергеј и во продолжение објасни за што станува збор. Сергеј е познат по ...
| | веќе видена

Холандската ТВ станица го сними обидот на едно момче да бакне девојка и тоа дури камерите од телевизијата снимаат, а снимката веќе се шири по социјалните ...
| | веќе видена

Откако законот за употреба на јазиците стапи во сила, дојде до првиот јавен конфликт меѓу најголемите коалициски партнери, пишува новинарот Влатко Стојановски ...
сите 3 | | | веќе видена

Роб Вилтси ѝ приредил огромно изненадување на својата сакана и ја снимил нејзината солзлива реакција. „Мојата сопруга отсекогаш сакаше да ја посети Англија, но ...
сите 2 | | | веќе видена

Шефот на извршната власт и претседател на СДСМ, Зоран Заев, запрашан дали ќе се кандидира за претседател на државата одговори дека за таа функција сè уште е ...
сите 53 | | | веќе видена

Македонската пејачка Наташа Малинкова снима нова песна и видео запис за истата, па се одлучи да го промени и стилот со цел да ја изненади публиката. Во ...
сите 20 | | | веќе видена

Не би пристанал да ја легализирам марихуаната. Не сакам да бидам виновник за таа работа, вели еден од кандидатите за претседателот на Македонија Амди Бајрам во ...
сите 3 | | | веќе видена

Дуки Тот денеска е заштитно лице на многу брендови, а благодарение на специфичниот изглед, темната кожа и лицето кое наликува на кукла, го добила прекарот ...
сите 7 | | | веќе видена

Татко си го остави бебето во воз, излезе да пуши цигара на перонот, а возот тргна. Несекојдневниот настан се случи на постојка во кливленд, кој го регистрирале ...
сите 13 | | | веќе видена

Весна Петрушевска, позната под нејзиниот прекар „Бејби“ која е позната македонска ток-шоу водителка и актерка се огласи на „Фејсбук“ Да се разбереме , вие не ...
сите 5 | | | веќе видена

Кога сакаме да оствариме некаква цел, не е важно колку луѓе веруваат во нас. Важно е колку ние веруваме во она во кое сакаме да го постигнеме. Не е важно дали ...
сите 3 | | | веќе видена

next