Делчево Денес

Има нов тренд на Инстаграм од кој сака да ми пукне душата, а вие не знаете!- вели Сергеј и во продолжение објасни за што станува збор. Сергеј е познат по ...
| | веќе видена

Холандската ТВ станица го сними обидот на едно момче да бакне девојка и тоа дури камерите од телевизијата снимаат, а снимката веќе се шири по социјалните ...
| | веќе видена

Откако законот за употреба на јазиците стапи во сила, дојде до првиот јавен конфликт меѓу најголемите коалициски партнери, пишува новинарот Влатко Стојановски ...
сите 3 | | | веќе видена

Роб Вилтси ѝ приредил огромно изненадување на својата сакана и ја снимил нејзината солзлива реакција. „Мојата сопруга отсекогаш сакаше да ја посети Англија, но ...
сите 2 | | | веќе видена

Шефот на извршната власт и претседател на СДСМ, Зоран Заев, запрашан дали ќе се кандидира за претседател на државата одговори дека за таа функција сè уште е ...
сите 53 | | | веќе видена

Македонската пејачка Наташа Малинкова снима нова песна и видео запис за истата, па се одлучи да го промени и стилот со цел да ја изненади публиката. Во ...
сите 20 | | | веќе видена

Не би пристанал да ја легализирам марихуаната. Не сакам да бидам виновник за таа работа, вели еден од кандидатите за претседателот на Македонија Амди Бајрам во ...
сите 3 | | | веќе видена

Дуки Тот денеска е заштитно лице на многу брендови, а благодарение на специфичниот изглед, темната кожа и лицето кое наликува на кукла, го добила прекарот ...
сите 7 | | | веќе видена

Татко си го остави бебето во воз, излезе да пуши цигара на перонот, а возот тргна. Несекојдневниот настан се случи на постојка во кливленд, кој го регистрирале ...
сите 13 | | | веќе видена

Весна Петрушевска, позната под нејзиниот прекар „Бејби“ која е позната македонска ток-шоу водителка и актерка се огласи на „Фејсбук“ Да се разбереме , вие не ...
сите 5 | | | веќе видена

Кога сакаме да оствариме некаква цел, не е важно колку луѓе веруваат во нас. Важно е колку ние веруваме во она во кое сакаме да го постигнеме. Не е важно дали ...
сите 3 | | | веќе видена

Олигарх и мафијаш ја договараат нивната идна соработка. Кога постигнале договор олигархот вели: – ОК, се е јасно, а со мојот син што ќе се случува? Мафијашот: ...
сите 2 | | | веќе видена

Вртејќи по форумите, налетавме на девојка која под уметничко име „Госпоѓа Згодна“ напишала дека бара маж за да се омажи, но истиот треба да биде богат. -Ќе ...
| | веќе видена

Маж од Австралија и кажал на својата жена дека ќе мора да замине неколку недели, за да ја подготви фамилијарната куќа за изјамување. Потоа измислил дека целиот ...
| | веќе видена

Сања Цинцева-Барби, фолк-пејачката која на пошироката македонска јавноста стана позната по песната „Министерка“ уште една покажа дека е фатална за припадниците ...
сите 2 | | | веќе видена

Девица Девиците се болно педантни и опседнати со перфекционизмот во секоја смисла. Кога се нервозни или напнати ги смирува средувањето на домот. Нема да запрат ...
сите 27 | | | веќе видена

next