Делчево Денес

Поради изведување градежни работи, сообраќајот на регионалниот пат од Виница преку село Бигла до Делчево oд денес е со привремен режим на движење на возилата. ...
сите 38 | | | веќе видена

Чешка докторка со отворено писмо го откри страшното искуство низ кое поминуваат таа и нејзините колеги во клиника во Минхен, каде што се примаат емигранти од ...
сите 2 | | | веќе видена

Државната изборна комисија на својата интернет страна ја објави излезноста на референдумот до 11 часот во сите општини. Своето гласачко право до 11 часот го ...
сите 314 | | | веќе видена

Наједноставно кажано, Рибите се најдобри љубовници. Тие го сакаат животот, ги сакаат луѓето, ја сакаат креативноста. Романсата е јазикот кој најдобро го ...
сите 37 | | | веќе видена

Друштвената мрежа Фејсбук соопшти дека денеска скоро 50 милиони корисници биле изложени на безбедносен проблем. Ранливоста во заштитата на податоци хакерите ...
сите 32 | | | веќе видена

Дали ви се случува да извадите свежо испрани алишта од машина а тие да не мирисаат како што треба? Една причина поради тоа е неправилното одржавање на машината ...
сите 4 | | | веќе видена

Се решава децениски проблем на крак од ул. „Острец“ во населбата Маџир Маало којшто претставуваше тесно грло и проблематично место за користење од страна на ...
сите 14 | | | веќе видена

Заврши изградбата на тротоарот на ул „Светзар Марковиќ“ во должина од 510 метри, а од денеска треба да започне изградбата на тротоарите на ул „Питу Гули“ од ...
сите 15 | | | веќе видена

next