Нелегален превозник нападнал инспектор на граничниот премин Делчево


Инспектор нападнат од страна на див превозник на граничниот премин Делчево. Нападот е пријавен во делчевската полиција, од каде го потврдија случајот. -На ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Одделение за внатрешни работи Прилеп поднесе кривична пријава против Р.Т.(26) од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела ,,измама“ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Руски државјанин со украден автомобил бил фатен на граничниот премин „Табановце“. Во возилото биле пронајдени и два гасни пиштоли.Според информациите на МВР, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Скопјанец уапсен поради нелегално поседување на марихуана во својот дом во Аеродром „Вчера, полициски службеници од Eдиницата за недозволена трговија со дрога ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Веќе три години се читаат и слушаат скандали низ медиумите со докази за проневери и сомнежи за криминал, а ЈО и финансиската полиција молчат. Се молчи за ...
сите 325 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев прими делегација на Сојузот на борците, предводена од претседателот на главниот одбор на сојузот, Никола Стојаноски, придружуван од ...
сите 48 | | | веќе видена

Скопје денеска ќе биде домаќин на состанокот на министрите за внатрешни работи на земјите вклучени во Берлинскиот процес, со кој како земји копретседавачи на ...
сите 472 | | | веќе видена

На секој на кој му е потребна брза дијагностика може веднаш да дојде во болница, тука има брзи тестови, а исто така и на Институтот за јавно здравје. ...
сите 251 | | | веќе видена

Ова го соопшти рускиот претседател Владимир Путин на состанокот со членовите на владата. „Би сакал да почнам од убавите вести. Новосибирскиот центар „Вектор“ ...
сите 85 | | | веќе видена

Денеска на инфективното одделение во Битола има 39 хоспитализирани пациенти. 32 пациенти се од Битола, 3 од Кичево, 3 од Ресен и 1 од Демир Хисар. Возрасната ...
сите 153 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Мајк Помпео изјави дека учеството на Турција во вооружениот конфликт меѓу Ерменија и Азербејџан го зголемува ризикот во регионот ...
сите 268 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нелегален превозник нападнал инспектор на граничниот премин Делчево

Од:
До кого (е-маил):
Порака: