Охрид 24

Лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски стравува дека со најавените уставни измени, покрај менувањето на името, ќе дојде и до редефинирање на државата со ...
сите 157 | | | веќе видена

Во 2010 Гордан Георгиев, потпретседател на СДСМ на прес-конференција го кажа ставот на партијата реагирајќи на изјавата на тогашниот премиер Никола Груевски во ...
сите 3 | | | веќе видена

Претседателот на словенечкиот парламент Дејан Жидан при денешната посета на Македонија се возеше со мерцедесот вреден 600 илјади евра набавен од страна на ...
сите 9 | | | веќе видена

Предлог-текстот на новата Преамбула на новиот Устав на Република Северна Македонија во која се потврдува сомнежот дека се негира постоењето на Македонската ...
сите 8 | | | веќе видена

Претседателот Ѓорге Иванов пред Обединетата македонска дијаспора во Детроит изјави дека двапати ја доби довербата на граѓаните за да не дозволи промена на ...
сите 270 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски повторно го повика премиерот Зоран Заев на ТВ-дуел. Граѓаните се разочарани што од тешкиот живот и реалните ...
сите 331 | | | веќе видена

Пораките на францускиот претседател Емануел Макрон ги содржат сите панични стравови на власта која грчевито се обидува, макар и низ иглени уши, со сесрдна ...
сите 28 | | | веќе видена

Со почетокот на учебната година родителите се револтирани бидејќи нивните деца добиле оштетени учебници, и наместо министерството да им овозможи нови учебници ...
сите 8 | | | веќе видена

Половина од запишаните избирачи плус еден да излезат на гласање, и половина од излезените плус еден да гласаат „за“. Тоа се двата услова кои треба да бидат ...
сите 60 | | | веќе видена

Стефан Чернетиќ, белосветскиот измамник, кој шета по светот како принц од Црна Гора и Македонија и дели ордени, стигна и во Скопје и директно на средба со ...
сите 28 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, претседателот на Собранието Талат Џафери, министрите Никола Димитров, Радмила Шекеринска и Оливер Спасовски, градоначалникот на Скопје ...
сите 6 | | | веќе видена

Власта сака да ги спроведе промените на уставот по рецептот на „Тиранската платформа”, односно граѓаните прво да ги изгласаат промените на слепо, а власта ...
сите 143 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на денешниот петти протестен марш кој се одржа во Штип изјави дека референдумот, иако намерно збунувачки срочен, не ...
сите 239 | | | веќе видена

Илјадници граѓани излегоа денеска да го поддржат ВМРО-ДПМНЕ и лидерот Христијан Мицкоски во идејата за слободна и суверена Република Македонија. „Ми велат ...
сите 50 | | | веќе видена

Според официјална анкета на ОБСЕ излезноста на референдумот ќе биде катастрофално лоша. Според податоците од оваа кредибилна институција излезноста ќе изнесува ...
сите 3 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ го кажа ставот на партијата околу референдумот на 30 септември. За Мицкоски, нашата татковина е пред крстопат, а ...
сите 18 | | | веќе видена

Целосно фијаско се случи синоќа на владината прослава на 8 Септември – Денот на независноста. Помпезно најавуваниот концерт кој се одржуваше на платото пред ...
сите 2 | | | веќе видена

next