Охрид 24

Кабинетот на Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов со реакција на изјавата на г. Костадин Костадинов, пратеник на СДСМ во која обвинува дека ...
сите 10 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, денеска имаше средба со г. Метју Палмер вршител на должноста заменик-помошник државен секретар во ...
сите 47 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, за Илинден ќе присуствува на традиционалниот народен собир во Ташмаруништа, струшко. Таму традиционално ќе се ...
сите 129 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска преку социјалната мрежа Фејсбук. упати одговор на сите, како што рече, сеачи на магла кои се силно ...
сите 113 | | | веќе видена

Претседателот на РМ, Ѓорге Иванов ги повика граѓаните на 2 август да дојдат на Мечкин Камен во Крушево на државната прослава на Илинден каде што тој ќе има ...
сите 305 | | | веќе видена

Трошоците за спроведување на референдумот за името, којшто согласно со денешната одлука на Собранието на Република Македонија ќе се одржи на 30 септември ...
сите 55 | | | веќе видена

Членот на светиот Синод на МПЦ – ОА, повардарскиот митрополит г. Агатангел испрати отворено писмо до лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во кое го ...
сите 5 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски од собраниската говорница истакна дека самоволието на СДСМ во парламентот продолжува, а денешната седница ...
сите 35 | | | веќе видена

Координаторот на пратеничката група на СДСМ, Томислав Тунтев од собраниската говорница порача дека шеесет и девет пратеници поднесоа предлог до Собранието за ...
сите 71 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев и лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не успеаја да најдат заедничко решение за референдумот од кој зависи ...
сите 374 | | | веќе видена

Лидерите на четирите најголеми партии во Македонија, денеска, во Клубот на пратениците, постигнаа договор за дел од прашањата што им беа на маса. Начинот на ...
сите 181 | | | веќе видена

Според истражувањето на Евростат, една третина од популацијата на Европската Унија (32,9 отсто) не можат да си дозволат годишен одмор во странство. Гледано на ...
сите 10 | | | веќе видена

Владејачката СДСМ и опозициската ВМРО-ДПМНЕ се наоѓаат на спротивставени страни околу референдумот. Од ВМРО-ДПМНЕ обидот да се измени Изборниот законик со ...
сите 197 | | | веќе видена

СДСМ се веќе свесни дека ја изгубија поддршката од народот и дека веќе им станува невозможно и тешко да го испорачаат тоа што го ветиле. Дебаклот за нив веќе е ...
сите 241 | | | веќе видена

Пред пратениците денеска во Собранието беа измените на Изборниот законик со кој изборот на членови на Државната изборна комисија ќе се врши со 61 глас, а не ...
сите 484 | | | веќе видена

Таткото на Никола Саздовски се обрати на протестниот марш и замоли за една минута молк за Никола и мирно да си заминат сите. „Револтот е огромен, а со ваша ...
сите 74 | | | веќе видена

next