Охрид 24

Референдумските резултати покажаа дека довербата на граѓаните во власта е намалена, а бројот на гласови кои се „ЗА“, кој вчера премиерот Заев ги претстави како ...
сите 14 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов се обрати до граѓаните потенцирајќи дека на вчерашниот референдум народот го отфрли Преспанскиот ...
сите 10 | | | веќе видена

Во гостувањето на Телевизија Алфа, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во врска со најавените предвремени избори вели дека ВМРО-ДПМНЕ е подготвено ...
сите 198 | | | веќе видена

Наредните 7 до 10 дена ќе бидат клучни за да се одлучи дали ќе има предвремени парламентарни избори кон крајот на ноември доколку пратениците од владејачкото ...
сите 289 | | | веќе видена

Поддршката за Македонија од европратеничката Мирјана Петир според која Македонците порачаа дека не сакаат трговија со името. „Малиот одзив на гласачи на ...
сите 4 | | | веќе видена

Новинарот Васко Ефтов во завршната анализа во Отворено студио, коментирајќи го пресот и изјавата на Заев, смета дека Зоран Заев ни самиот не си верува на себе ...
сите 4 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од штабот на партијата изјави дека граѓаните кои гласале „против“ на референдумот и оние кои не излегле на гласање ја ...
сите 72 | | | веќе видена

Премиерот на Македонија, Зоран Заев уште еднаш изјави дека мнозинството гласови одлучиле дека патот на нашата земја води кон НАТО и ЕУ, а сега на потег се ...
сите 13 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски на новинарско прашање дали ќе излезе да гласа лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски тој пренесе информација ...
сите 148 | | | веќе видена

Денешниот ден донесе слаба излезеност на оние кои денеска имаа можност да го остварат своето право на глас на референдумот. Слаба излезеност имаше и кај ...
сите 13 | | | веќе видена

Пратеникот и потпретседател на СДСМ, Мухамед Зекири денеска преку својот профил на Фејсбук јавно агитира како да се гласа на утрешниот референдум за ...
сите 2 | | | веќе видена

Веќе се документирани првите притисоци врз одредени членови во стручните служби на Државната изборна комисија (ДИК) дознава порталот „Нетпрес“. Лице коешто е ...
| | веќе видена

Македонија стана како Бејрут, пукање по улици, жртви, неразрешени убиства. Чести рекет и кражби, огромен број на разбојништва и запалени автомобили. Во ...
сите 28 | | | веќе видена

Гласањето на престојниот референдум почна и заврши во Мелбурн, Австралија. Македонците во Австралија не се за промена на името на државата, во Северна ...
сите 24 | | | веќе видена

Конечно искреност од западните медиуми откако, Би-Би-Си ја кажа вистината дека Македонија со Договорот од Преспа го менува својот идентитет со гласањето во ...
сите 3 | | | веќе видена

Претседателот Ѓорге Иванов денеска се обрати пред Генералното Собрание на Обединетите Нации. Неговото обраќање го пренесуваме во целост. „Почитувана госпоѓа ...
сите 94 | | | веќе видена

next